Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Húzódzkodásnál úgy érzem...

Húzódzkodásnál úgy érzem mintha ki akarna ugrani a vállam ha nagyon leengedem magam és onnan húzók vissza. Miért?

Figyelt kérdés
Vettem itthonról egy húzódzkodó rudat. Nem vagyok valami erős, alapból három ismétlés megy körülbelül. Mikor vállaztam egykezes súlyzóval ott is ropogott a vállam, kellemetlen is volt oldalemelésnél leginkább. Most úgy érzem húzódzkodásnál, hogy ha nagyon leengedem magam és onnan húzok vissza, hogy mintha mozogna a vállamban a csont vagy nem tudom. Furcsa érzés és ebből kifolyólag csak úgy tudom végezni a gyakorlatot, hogy nem engedem le magam teljesen csak félig kb és onnan vissza. Így is hatásos lesz a gyakorlat a hátamra? Gyenge a vállam vagy csak rosszak az ízületek? Köszi a válaszokat.
2014. máj. 10. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Lazák az ízületek és gyenge még az izomzat. Majd erősödsz és akkor jó lesz az.
2014. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom alsó pozícióban ellazítod az izmaidat, hogy tudjanak pihenni. Ez az amit nem szabad és fájni is fog a vállad ha nem maradsz feszes alsó pozícióban is. A fél húzódzkodások is megteszik ebben az esetben.
2014. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem húzod hátra a lapockáidat. Az stabilizálja a válladat.


Vagy ami még lehet, hogy egyszerűen rosszul húzódzkodsz. Én nekem eleinte azért fájt a vállam, mert a testem nem a rúd alatt volt az alsó pozícióban, hanem kicsivel a rúd előtt, és így rendesen megerőltette a vállaimat. Ha viszont teljesen a rúd alatt van a tested az alsó pozícióban, és onnan húzod fel magad, akkor már érezni fogod a különbséget. Próbáld meg.

2014. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!