Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miben segített neked a kondizá...

Miben segített neked a kondizás, illetve járt e valaki "hasonló cipőben"?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem kissé elvont lesz:

27éves vagyok, és mostanában kezdtem el terembe járni, személyi edző segítségét kérve.

Igazából, amiért elmentem a terembe, hogy észrevettem magamon hogy szinte "megkeserítem" a családom életét...

A sok (kényszer) munka, sok stressz, úgy éreztem túl nagy nyomás nehezedik rám, folyton rosszkedvű voltam, már a melóhelyemen sem tudtam jól teljesíteni, és ennek az egész idegességnek, rossz hangulatnak az élettársam látta kárát.

(Igazi elviselhetetlen, nem normális házisárkány lettem)


A szociális kapcsolataim sem túl fényesek... ami a korábbi, rossz családi minta "hozománya" úgymond... igaz, lett volna már időm változtatni, de minden figyelmem a munkára fordítottam, és hogy valahogy "megvessem a lábam".

Akkor szedtem össze magam , és mentem el a terembe segítséget kérni, mikor úgy éreztem, hogy ez így nem mehet tovább.


Nem igazán tudok más helyet, ahová a kérdést kiírhatnám, és örülnék, ha lennének akik megosztanák történeteiket, akiket megváltoztatott ez a sport.


2014. máj. 11. 05:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Igazából mikor kérdezte az edző, hogy mi a célom, annyit nyögtem ki, hogy erősödni szeretnék, holott inkább változni szeretnék: nyugodtabb, megfontoltabb lenni, kimászni a depresszióból, és olyan nővé válni, aki szépen tudja fogadni a párját egy fárasztó nap után.
2014. máj. 11. 05:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Segíthet levezetni a feszültségeket, de csak önmagától a sporttól ne várd, hogy totális változás lesz. Az egyéniséged nem alakul át ettől jelentősen. Ettől még folyamatos önelemzés szükséges.

Én meló után megyek edzeni, így onnantól, hogy leteszem a munkát, kilépek a kapun, csak az edzésre összpontosítok. Ez azért segít abban, hogy ne a melón stresszeljek délután is. Utána este persze megint jön egy kis idegesség a gyk miatt.:), de az már más egy kicsit.

2014. máj. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egyfajta meditációként tekintek az edzésekre. Olyankor kikapcsolom a külvilágot, és csak magamra koncentrálok. Ez csak nagyon ritkán sikerül egyébként, valamin mindig gondolkodom, vagy stresszelek, vagy filozofálok...az edzéseknél nincs ilyen, ott csak az adott pillanat létezik.
2014. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hosszú távon nagyon sokat segít és meg tudja változtatni az egész életedet, nem csak testi, fizikai, hanem szellemi és mentális értelemben is.

De ez nem egy-két hónap, hanem inkább évek.


Segít a munkában/tanulásban, sokkal kitartóbb, türelmesebb leszel. Tudod, hogy mindenért meg kell dolgozni, nem várod a sült galambot a szádba, de azt is tudod, hogy a befektetett energiáknak mindig megvan az eredménye is.


Segít a párkapcsolatokban is, nem csak arra gondolok, hogy könnyebb az ismerkedés, ha jól nézel ki, hanem hamarabb észreveszel dolgokat, legalábbis nekem így volt. Meg önbizalmat ad, kevésbé leszel kapcsolatfüggő.

2014. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2014. máj. 11. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!