Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » ICF 5x5 edzéstervet jó ha úgy...

Barbell94 kérdése:

ICF 5x5 edzéstervet jó ha úgy csinálom, hogy nem egy súllyal csinálom az 5x5-öt (pl. guggolás, fekvenyomás)? Hanem mondjuk edzésről edzésre megpróbálom minden szériában a súlyt 2,5 %-al növelni. Ez így rendben van/lenne?

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 14:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem legalább is bevált húzódzkodás/tolódzkodáshoz.
2014. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Oké de akkor nem az icf 5x5-öt csinálod. És nem mondhatod majd hogy az egy szar edzésterv ha nem fejlodsz vele rendesen vagy ha megserulsz se mondhatod hogy a program miatt volt. Mert nem azért volt hanem mert nem követted rendesen.

Ha 2,5%-os novekedest akarsz hetente akkor ajanlom fogyelmedbe a kovetkezot: All Pro's Simple Beginner Routine.

Folottem levonek meg uzenem hogy csak az 5x5-ös gyakorlatokat kell végig egy súllyal.

2014. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szoval a programod neve barbell94 1x5
2014. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor innentől úgy csinálom hogy egy súllyal mindig, és ha abba megy az 5x5 akkor emelek következő alkalommal.

marcii neked meg igazad van abban, hogy ezzel ahogy most csinálom nagyobb a sérülésveszély.

2014. máj. 14. 13:26
 5/15 anonim ***** válasza:

ez a program lenyege.

Ha egy sulyba megy 5x5 emelsz a sulyon :D

2014. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Annyit változtattam rajta, hogy a guggolás meg a felhúzás nincs egyszerre egy edzésen, és hogy a B-verzióban a guggolás helyett van a húzodzkodás, most így néz ki egész pontosan a terv:

Workout A

Guggolás (ha 2x van a héten A, akkor második alkalommal lábtológép) 5x5

Fekvenyomás 5x5

Döntött törzsű evezés 5x5

Csuklya rúddal 3x8

Tricepsz letolás csigán 3x8

Állórudas bicepsz 3x8

Hiperhajlítás 2x10

Workout B

Felhúzás 2x5 (ha egyszer van a héten B akkor 3x5, úgy gondolom, ez még egyáltalán nem túl sok)

Állva nyomás 5x5

Döntött törzsű evezés 5x5

Húzodzkodás 4x amennyi megy

Szűknyomás 3x8

Bicepsz állva rúddal 3x8


Szerintem jó lesz ez így is, majd kiderül. Köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. máj. 19. 20:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Viszont igy 1/3 olyan gyorsan fogsz fejlodni a guggolásban mint ha rendesen kovetned a programot.

És lehet nem tudsz max erovel felhuzni guggolas utan de nem vagy eroemelo nem kell tudni a maxaidat mi a baj azzal?

2014. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem veletlenul van ugy megirva a program ahogy egy nalad sokkal okosabb által
2014. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezt tudom, hogy így guggolásban lassabban fogok fejlődni. Az lenne még jó megoldás, amikor egy héten kétszer van A program, akkor guggolok kétszer, máskor egyszer. Mert a heti 3 guggolás már tuti szétbarmolná a derekam szerintem, akármilyen szabályosan, és övvel guggolok. Meg annyira erős se vagyok még, ilyen súlyokkal kezdtem el a programot:

Fekvenyomás 72,5 kg-5x5

Guggolás-80 kg 5x5

Felhúzás-110 kg 2x5

2014. máj. 20. 13:57
 10/15 A kérdező kommentje:
De azt már most érzem, hogy ez a program az erőt úgy hozza mint az állat, edzésről edzésre jobb vagyok. Amíg a testrészekre bontott edzést csináltam, addig ez nem volt elmondható.
2014. máj. 20. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!