Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 évesen mekkora fekvenyomás,...

16 évesen mekkora fekvenyomás, felhúzás, guggolás számít jónak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi számít jónak, de az én is 16 vagyok és 45-50-el szériázok fekvenyomásban és 25-30 körül gugolok.
2014. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

16 vagyok, 65-ig mentem fel utoljára fekvenyomásnál, és 60-ig guggolásnál.

DE és ezt nagyon fontos: sz*rd le a súlyt, ha neked 20kg-val megy a fekvenyomás, úgy, hogy SZABÁLYOS legyen akkor csináld annyival. Pont senkit sem érdekel, hogy mennyi súly van rajta, téged se kellene szerintem, az izmok se tudják mennyit nyomnak, csak azt érzik, hogy dolgoznak.

A lényeg, hogy szép szabályos legyen, utána mehetsz fel a súllyal, nem kell sehova sem sietni :)

2014. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Bármilyen korban férfiaknál a kezdő szint vége 100 kg fekvenyomás, 140 kg guggolás, 180 kg felhúzás. Ezt 2-3 év átgondolt edzéssel bármelyik egészséges felnőtt férfi eltudja érni, innentől számít valaki haladónak. Mielőtt valaki vitatkozna menjen el egy rendes erőemelő edzőhöz és ennél csak magasabb számokat fog mondani elvárásként.
2014. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy jo edzesprogrammal, jo etrenddel, elszantsaggal ezek a szamok 1 ev alatt megvannak.
2014. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2. Nem szabad leszarni a sulyt. Szabalyosan kell de folyamatosan novelni kell a terhelest. Fel kell dolgozni a fekvenyomasodat minimum 100 kg-ra ha azt akarod hogy nezzen ki valahogy a melled.
2014. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#5

Azt hittem ez magától értetődő, hogy emelni kell a súlyt :)

Csak nem szeretem azt ilyen kérdéseket, mert általában a legtöbb ilyen kérdést feltevőnek a súly fontosabb, mint a szabályos végrehajtás. (legalábbis eddig tapasztalataim alapján)

2014. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Awful11 ***** válasza:
57%
Én is 16 éves vagyok. Fekvenyomásban 82kg a maxom, felhúzásban pedig 100kg, guggolásban nem néztem még maxot.
2014. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
1 ev alatt? azok a szamok:D:D:D nezz mar korbe milyen emberek jarnak az utcan!!!el lehet erni 1 ev alatt.nem azt mondom h nem de nem az atlagnak.jopar eve edzek 115kg szabalyos fekvenyomas 4x6 160kg gugolas 3x8 160kg felhuzas 3x7 kb.vagy egy ismetlesre gondolsz?na mindegy en 16 evesen 90el szeriaztam fekve 100 gugolas 100-120 kiemeles... besze nem a legszabalyosabban. elottem levo. irta h nem szamit a suly igaza van!csinald a leheto legnagyobb sullyal de cska addig meg szabalyos.minimum 8 ismetles vagy vetkozo sorozat. en inkabb azt alkalmazom.en is mehetnek fentebb sulyokban de ezeket erzem szabalyosnak.persze h menne tobbel de dobalnam, pattinatanam,nem engednem le rendesen gorbulne a hatam stb...
2014. febr. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

17 vagyok, de testsúly alapján 15nek nézek ki(169cm/65kg), ha átlagolunk, az 16 :-D

Fekvenyomás:65kg 4*8

Guggolás: 70kg 4*8

A felhúzást nem tudom :-(

2014. febr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Bocsi, de lemaradt a válasz xd

Tehát amiket én írtam, az szerintem egy erős átlagos teljesítmény. De ezt így nem lehet megmondani, hogy neked hány kg számítana jónak, mert sok mindentől függ. Hány kg vagy, mióta edzel, honnan indultál, erőemelőhöz, v testépítőhöz viszonyítsuk?

Tudom, hogy közhely, de neked magaddal kell versenyezni. Arra törekedj, hogy túlszárnyald magad napról napra, és ne az legyen a cél, hogy 10kg-val többet nyomsz ki, mint Pisti.

2014. febr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!