Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Összeraktam egy edzéstervet,...

Összeraktam egy edzéstervet, hozzáértő testépítők, és akik értenek az erőedzéshez olyanok véleményét szeretném kikérni?

Figyelt kérdés

Elsődleges célom az erő növelése. Több szakoldalt már átolvastam, és vegyíteni szeretném a súlyzót, a saját testsúllyal. Önvédelmet tanulok mellette.


Fekvőtámasz: Sima, szűk, emelt lábbal. Cél az egykezes elérése. (tricepsz, mell)


Húzódzkodás: Sima, szűk, magam elé néző tenyérrel, súllyal. Cél az egykezes. (hát, bicepsz)


Lábemelés (has, törzs)


Guggolás: Cél az egylábas (lábak izmai)


Sajátsúlyos gyakorlatok a fegyencedzésből sajátítanám el.


Vállak edzésére két egykezes súlyzót használnék. Katonai nyomás, oldalemelés.


Progresszívan haladnék, folyamatosan, és fokozatosan növelném a súlyt. Végeznék még vele hagyomány bicepsz gyakorlatot.

Illetve felvétel és nyomást.


Ezen kívül vádlira menne vádlikeményítő(fegyencedzés), alkarra függeszkedés, és végeznék tolódzkodást is.


A fő napokon alacsony ismétléssel dolgoznék, amivel épp megy 5-6. Egyes napokon pedig a maximális ismétlésekre koncentrálnék, minél többet kifacsarni.


Nagyjából erre jutottam, tanácsokat várok, véleményeket. Köszi a segítséget!


2014. máj. 16. 12:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Lemaradt: A csuklya edzésére pedig vállvonogatás menne.
2014. máj. 16. 12:31
 2/2 anonim ***** válasza:

ha jól nézegettem akkor ez egy saját súlyos edzés lesz, nagyrészt.

ettől max az elején fogsz egy kicsit erősödni, de később hiába csinálsz te egykezes meg egylábas akármiket, az inkább már csak izomállóképességnövelés lesz, és nem izomfejlesztés.

ha erősödni akarsz, akkor irány a konditerem, és szabadsúlyokkal edzeni, a gépeket meg egykezes súlyokat felejtsd el.

guggolás, felhúzás, fekve és ferdenyomás, döntött törzsű evezés, t-rudas evezés, mellről nyomás, és a végére húzódkodás, tolódzkodás.

ezeket csináld ha erős akarsz lenni, mert ezektől leszel is, ha normális étrended van,de ne azokat amiket a kérdésben leírtál.

2014. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!