Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvőtámasz! Szerintetek ez a...

Fekvőtámasz! Szerintetek ez a módszer, amit írok jó? Így kell?

Figyelt kérdés

1. Vállszélességű kéztartás, de a kezek 45 fokban befelé fordulnak. Elvileg ilyenkor a könyökízület megfelelő szögben kapja a terhelést.


Mi a véleményetek erről a fekvőtámaszról? Jó ez a kéztartás.

Gondolom a szélességet lehet variálni, de itt a szög a lényeg.


2. Nem tudom, hogy hívják ezt a fekvőtámaszfajtát, de a lényege az, hogy a 2 kézfejünket ugy tesszük le, hogy a hüvely és mutatóujjunk szívet formázzon ( vagy rombuszt), a mellkas magasságában van.

Ilyenkor ha lenyomom magam, leereszkedem, az jó, ha a könyököm a test mellett van szorosan, tehát nem kifele nyílik, kifele néz. Valahol olvastam, hogy így kell, de így kell?

Szóval testem mellett hajlítom és a könyök hátrafelé néz, és nem kifele, kicsit se.


Jó ez így?



2014. máj. 18. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Fölösleges szerintem. Nálam a kézfejek mindig előrenéznek, és soha nem fáj tőle a könyökízületem. Viszont azt hallottam, hogy a befelé fordított kézfej eléggé terheli a csuklót. Ki kell próbálni, kísérletezz, neked hogy esik jobban.


2. Na ez a fajta fekvő viszont ótvarmód terheli a könyököt. Én őszintén szólva nem ajánlom végzésre, de ez csak egyéni vélemény. Senkinek nem kell elfogadnia.

2014. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az attól függ,hogy mire akarsz edzeni mellre,vagy tricepszre.

ha a könyök végig a test mellett van,az inkább tricepsz gyakorlat.

ezért a célszerű az lenne ha nyomnál szélesen,szűken,meg ha van még kedved akkor azt amit írsz.

fekvőtámasz kerettel végezve nem terheled szét a csuklódat és kicsit nő a mozgástartomány,vehetsz hozzá azt is.

2014. máj. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
1. kommentelő...szerintem nekem is attól ment szét a csuklóm...pedig a kedvenc gyakorlatom...
2014. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as: mármint mitől?


Mondjuk azt elfelejtettem hozzátenni, hogy én a csuklóimat is mindig bemelegítem, és lenyújtom.

2014. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Fekvőtámaszt konkrétan bárhogy lehet a lényeg hogy lassú legyen a mozgás fel-le, törzs egyenes lábak egymás mellett..

Én szélesbe előlre néző ujjak, kifele néző, et ugye bár inkább hát izom; vállszélesség előlre, kifele, hátra többség mellre; szűk be(mikor összeér a hüvelykujjad) szűken magad mellett ez főleg tricepsz ezekből 13 kezdésnek 5számolás le 5számolás fel ezek jol erősitik az ütést pl, de még e mellé húzódzkodni és vállazni is kell

2017. febr. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!