Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen c-vitamint ajánlotok?

Milyen c-vitamint ajánlotok?

Figyelt kérdés
leginkább tablettásított, vagy kapszula, a sima por nem érdekel.

2014. jún. 3. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kb tök mindegy, amelyik a legolcsóbb. Az aszkorbinsav minden márkában aszkorbinsav, maximum a felszívódását lehet egyengetni, de azért általában nem érdemes költeni.
2014. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
így értettem a kérdést, hogy ki melyik márkát ajánlja mekkora kiszerelésben ár/érték arányban
2014. jún. 3. 18:36
 3/11 anonim válasza:
A gyógyszertári C vitamin szintetikus aszkorbinsav, mellyel fölöslegesen terheljük a szervezetünket, hisz hasznosulásához értékes ásványi anyagokat von el tőlünk. Miért nem keresel természetes megoldást a C vitamin pótlásra? Sok zöldség és gyümölcs fogyasztással elegendő C vitamin jut be, ezzel teszel is valamit az egészségedért (persze ha nem vegyszerrel kezelt), és még rostot is fogyasztasz általuk.
2014. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mennyi az elegendő c-vitamin?

Mennyi és milyen gyümölcsöt kéne enni naponta?

2014. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Wash, ebben a helyzetben, a szakember a "sok" mértékegységet használta, mint mindenkinek egyértelmű szabványt.
2014. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3-as sajnálom, én inkább hiszek Szent-Györgyi Albert bácsinak, mint egy megszállott fórumozónak...
2014. jún. 4. 17:12
 7/11 anonim válasza:

A megszállott fórumozónak igaza van, de csak tömjétek magatokba nyugodtan a gyógyszertári vegyi anyagokat, mindenki azt teszi a szervezetével, amit csak akar.

1000 mg-os C vitamin kell, mert beteg vagy? Vagy elég az 500 mg-os is, mert csak megelőzni akarsz?

Menj be egy gyógyszertárba, legalább 10 fajtát eléd tesznek majd, itt úgyse tudod megvenni.

2014. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A megszállott fórumozónak akkor lenne igaza, ha érvekkel helyesen alátámasztaná, de ez nem történt meg. Pedig csupán kérdeztem egy (kettő) tárgyilagosat, nem volt min besértődni.

De ezzel a 'vegyi anyag' szóhasználattal inkább csak egy kemofóbiás laikusnak tűnsz, annak meg tényleg nem kéne hinni.

2014. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én sem vagyok megszállott fórumozó, de napi 5x eszem friss gyümölcsöt és zöldséget, így aztán eszembe se jut a gyógyszertárba járni C vitaminért. Mi ezzel a gond?
2014. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy még mindig nem érted a kérdést. Nem lehet azt mondani, hogy egyél "sok" zöldséget/gyümölcsöt, mert úgy "elegendő" mennyiségű c-vitamint is eszel, amíg nem konkretizálod SI mértékegységben a "sok" és az "elegendő" szavakat.

Avagy objektíven kell nézi, nem szubjektíven. Kinek mi a sok...

2014. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!