Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bicepsz, illetve tricepsz...

Bicepsz, illetve tricepsz edzés után, mennyi pihenőidőt érdemes tartani?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ezek kis izmok, talán kevesebb regenerálódással is beérik. Ha pl kedden volt, akkor csütörtökön mehet e megint?
2014. jún. 8. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi gyakorlat ment rá, mennyi sorozattal. Mert pl teljes testes edzéstervnél heti 3-szor is van bicepsz és tricepsz edzés, de csak 1-1 gyakorlat megy rá ilyenkor 3-3 sorozattal. De ha odapirítasz a bicepsznek is és a tricepsznek is 9-10 sorozattal, akkor szerintem nem elég 2 nap pihenés. Már csak azért sem, mert van ugye hát és melledzésed is vagy váll is, és ott is kapnak a terhelésből. Szóval én maradnék a heti egy komoly karedzésnél vagy ha kettő menne, akkor elég rá alkalmanként 5-6 sorozat is/ izomcsoport.
2014. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

3-3 gyakorlat megy, 4X10-es bontásban.


Eddig egy héten 1X volt karedzés, de a hét vége felé már nem érzem hogy hét elején volt edzés, ezért kérdeztem hogy neme lehet(ne) heti kettő

2014. jún. 8. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy lehetne ennyi sorozattal is, ha pl 4-5 naponta menne. Tehát nem minden naptári hétre jutna két edzés. De két nap nem elég regenerálódásra, ha ennyi sorozat megy rá.
2014. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a választ. akkor marad inkább minden az eredeti felállás szerint.
2014. jún. 8. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!