Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti hányszor érdemes mellizom...

Heti hányszor érdemes mellizomra edzeni?

Figyelt kérdés

A mostani edzéstervemben az áll,hogy a héten minden nap más izomcsoportot dolgoztatok meg

Hétfőn-Bicepszemet és a tricepszemet

Kedden-A hasizmomat

Szerdán-A mellizmomat

Csütörtökön-A lábamat

Pénteken-Hátizom

Szombaton meg fekvőzés van


Azt szeretném kérdezni,hogy mellizomra elég hetente egyszer edzeni,vagy lehet hetente többször is? (A gyorsabb fejlődés érdekében.)



2012. nov. 23. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A váll az kimaradt. Haladóknál érdemes egy izmot egyszer edzeni a héten, de akkor több gyakorlattal.


Amúgy:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2012. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Takumi ***** válasza:
Vállazni szoktál? HAsizomnak minek külön nap? Lehet akár 2x is edzeni egy héten. De ha jól megedzetted, szerintem felesleges.
2012. nov. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
5 hónapig (Júniustól Októberig) Edzettem minden 2. nap mindenhova viszonylag kis súlyokkal,bár a "nyomorékra" hasonlító testalkatom eltűnt és szép szál lettem de nem nagyon fejlődtem tőle intenzívebben,most Novemberben kezdtem el amit fentebb említettem és úgy veszem észre,hogy szépen haladok,köszönöm,hogy szóltatok a vállazás miatt,átjavítom.
2012. nov. 23. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!