Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nincs rendben a táplálkozás...

Ha nincs rendben a táplálkozás, akkor a súlyzózás nem épít semmilyen izomzatot?

Figyelt kérdés

Albérletben élek és nem keresek túl jó, ezért nincs pénzem napi 1 kiló csirkemellet venni + zöldségeket, gyümölcsöket.


Tejsavófehérjét szoktam szedni (legalább ennyit engedjek meg magamnak), és edzések után szoktam szedni.


Ektomorf alkat vagyok és azt látom, hogy hiába edzek ugyanolyan vagyok mint bármelyik másik ember az utcán. Talán annyit sikerült elérnem, hogy legalább már nem a 70et verdesem alulról, hanem a 80at. De úgy látom, hogy többet nem tudok elérni.


Talán szar a genetikám és nem vagyok képes izomépítésre?


Ilyen esetben elég csak átmozgató edzést csinálni? Vagy ha azt csinálnám akkor még jobban összeesnék?


2014. jún. 9. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Az elején mindenféleképpen lesz izomnövekedés.

SZEDNI=inni? ezt,hogy érted?

2014. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, vízbe keverem.


Kisebb nagyobb megszakításokkal már vagy 2 éve csinálom.

2014. jún. 9. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos,ha két éve csinálod akkor kaja nélkül már nem nagyon lesz változás főleg,hogy mondod,hogy rossz genetika.
2014. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem lehet rossz genetikáról beszélni, csak magasabb tápanyagigényről. Ha nem tudsz bevinni elég makrotapanyagot, akkor valoban nem tudsz egy határ után fejlődni. Nekem például a napi 200g Össz fehérje bevitel a 90kg os fekvenyomashoz és a 110 kg os guggolashoz volt eleg (193/82). Viszont ha folviszem a fehérjét mondjuk napi 300g-ra, akkor simán el tudom erni mondjuk a 150kg fekve, 200kg guggolás eroszintet. (nálam is penzgondok vannak allandoan, termeszetesen).
2014. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben nemcsak pazarlás, de kontraproduktív is csak tejsavófehérjét inni edzés után.

Ennek egy része ugyanis elmegy a glikogénraktárak feltöltésére. Erre olcsóbb, egyszerűbb, sőt jobb megoldás a gyorsan felszívódó szénhidrát.

Jobb lenne tehát ha edzés után tömegnövelőt innál, vagy a tejsavófehérjédhez hozzákevernél gyors ch-t.


A gyümölcsök nem igazán járulnak hozzá az izomépítéshez, úgyhogy arra nem kell annyit költened.

A zöldségek tényleg fontosak, a rosttartalmuk miatt jobb lesz az emésztésed, ezért mindenfajta tápanyag is jobban fog hasznosulni. De most őszintén; tényleg drágák a zöldségek? Félkiló brokkoli 250Ft a tescoban! Egy paprika nincs 50Ft!

Csirkemellből nem kell napi egy kiló! Minek neked 250g fehérje a tejsavón túl? Még fél kg sem kell, hiszen eszel más fehérjedús ételt is. A tojás például egyáltalán nem drága.

Lehet csirkecombot is enni, bár olcsóbb, de van benne csont, valamint alapból kicsit kevesebb a fehérjetartalma és zsírosabb is. Kb. szerintem ugyanolyan ár/értékű fehérjeforrás.


Igen lehet, hogy a genetikád is szar, de az edzéseiddel is lehetnek bajok.


Két év után minek akarsz átmozgatni? Azt az elején kellett (volna)!

Persze ha két éve megy egy osztott edzésterv és teljesen hatástalannak érzed, akkor akár teljes testes edzésekkel is próbálkozhatsz. De nem átmozgató jelleggel, hanem nagy súlyokkal guggolás, felhúzás, fekvenyomás, fej fölé nyomás... heti háromszor.

2014. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit még hozzátennék: higgy magadban!
2014. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mivel úgy érzem, hogy tömeg kell rám lehet hogy tényleg bölcsebb lesz tömegnövelőt szedni fehérje helyett. + gyorsan felszívódó szénhidrátot.


Az a gáz hogy 180 centi 80 kiló vagyok, de ugyanolyan véznának látom magam, mint 70 kilósan.

2014. jún. 9. 18:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Vigasztaljon a tudat, hogy én most a 193 centimhez vagyok 74 kg :) (4.)
2014. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Legalább magas vagy.
2014. jún. 9. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb a kis ember hidd el. Legalább nem fejeld le azt ajtófélfát, meg zömökebbnek tűnsz. ;)
2014. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!