Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzés felelne meg nekem?

Milyen edzés felelne meg nekem?

Figyelt kérdés
Osztály társam naponta edz fekvőtámaszt, felülést stb. én azt hallottam ez nem jó, mivel regenerálódni kell hagyni az izmokat. Én egy héten 2x edzek. Nagyon kezdő vagyok, 20-30 percet futok, kb. 15-20 fekvőtámasz, 2-3 húzódzkodás, 2x 25 guggolás, 80 felülés és egy 5kg-os súlyzóval bicepszezek 6x6 db-t + boxzsákon edzegetek (régebben kick-box edzésekre jártam). 14 éves vagyok 70kg kb. 180 cm magas. Húzódzkodás nem nagyon megy, hogy tudnék rá gyakorolni? Nyújtogatni is szeretnék, célom hogy menjen a spárga :D Aki tudja linkelhetne valamit amin meg tudom nézni pl. mit kell nyújtsak spárgához/magasabban tudjak rugni, vagy milyen felüléseket/lábemeléseket kell csinálnom kockahashoz így nyárra :D Előre is köszönöm a segítséget!!

2014. jún. 11. 16:58
 1/4 aladar12 válasza:

húzódzkodás ha nem megy ne teljesen engedd ki magad, hanem csak félig. és ne 2-3-at próbálj, hanem többször 2-3at. és fekvőből is inkább csinálj 8-akat csinálj, de többször.


lábemelést meg először földön fekve csinálj, ha nem megy akkor hajlítsd a lábad. ha már jól meg elkapod a rudat és ott is megpróbálod. ha nagyon meg V-lábemelés

2014. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Brock ***** válasza:

A 15-20 fekvő elég kevés. Szerintem meg tudsz többet is csinálni belőle.

2-3 húzódzkodás is nagyon kevés. Ha nem megy a húzódzkodás, próbáld meg azt, hogy egy széket raksz a lábad alá, és ha már nem megy, segíts egy kicsit rá lábbal. Meg kezdőként, ha nem nagyon megy, akkor miután felhúztad magad, ne engedd vissza teljesen, tehát ne legyen majdnem egyenes a kezed.

Spárgához nem tudok hozzászólni.

Kockahasad nem lesz attól, hogy most lenyomsz x darab felülést, meg lábemelést. Azért nem látszik, mert elfedi a zsír.

2014. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó de mégis akkor miből mennyit próbáljak megcsinálni?
2014. jún. 11. 17:20
 4/4 anonim ***** válasza:
van egy könyv, fegyencedzés a címe, ajánlom figyelmedbe, de nem kell szentírásnak venni...
2014. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!