Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy év alatt helyre tudom...

Egy év alatt helyre tudom hozni? (edzés)

Figyelt kérdés

Újra szeretnék edzeni. Tavaly kóstoltam bele és nagyon tetszett, imádtam mozogni végre (3 hónapról van szó). Előtte évekig nem sportoltam semmit, egész nap ültem, vagy a könyv fölött, vagy a képernyő előtt, de nem mozogtam.

Kevés ideig edzettem, nem csak a kitartásommal volt a baj, hanem a lehetőségeimmel is, de most újra visszatérek és nem hagyom abba.

Vékony vagyok, bár a felépítésem nem az a nádszál-szerű, hanem átlagos (alacsony is vagyok, tehát ha kicsit nehezebb lennék, rendesen meglátszana...).

A hasamon van zsír, bár ez nem látványos, csak számomra az, amikor minden reggel és este látom, és nem egészséges, főleg ez zavar, mert amúgy nem vészes.

Izmos, feszes akarok lenni, de nem kigyúrt! Csak kezdem azt érezni, hogy szétfolyok... A táplálkozással nincs gond, azért sem híztam el, mert nem eszek szemetet. A tavalyi edzésekből ennyi maradt legalább, hogy hozzászoktam a rendes ételekhez.

Edzőteremben szeretnék kardiózni, de gyakrabban súlyzós edzést csinálni. Akár majdnem minden nap is lemennék, abban a 3 hónapban is ezt csináltam (heti 1-2 pihenőnappal).

Szerintetek egy év alatt helyre tudom hozni, hogy eddig nem sportoltam rendesen? Illetve, mennyire lesz látványos a változás? Tudom, testalkattól is függ, de szerintem én szerencsés vagyok ebből a szempontból. Csak egy kis motivációt szeretnék.

És persze utána sem hagynám abba, főleg az egészségemért csináltam/csinálnám, nem csak a külső miatt. Előre is köszi a válaszokat, motivációkat, tanácsokat.

L/23


2014. jún. 13. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán :) 24/l
2014. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1) Ha előtte sose sportoltál évekig azt nem fogod helyrehozni par hét alatt. A nőknek könnyebben változik a testkompozíciója mert nem kell sok izom de így is meg kell dolgozni.

2) Attól nem fogsz hamarabb változni ha szétedzed magad. Sőt inkabb kimerülsz és megint abbahagyod. Bőven elég heti 3 meg egy kis futas ha akarsz. De azt normálisan.

3) Közlöm hogy nőként még ha akarnal se tudnál kigyúrt lenni naturálon. Hany kigyúrt nőt lattál 23 év alatt? Gondolom kb egyet sem.

2014. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nőként meg egy év alatt bomba alakot össte lehet hozni. Fél év tömegelés aztán leszálkasitasz és kész.
2014. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy kis motiváció Dana Linn Bailey-től ;)


[link]

2014. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Valószínűleg amúgy sem lennék ennyire izmos, mint a videóban a lány, de nem is ez a cél (de motivációnak több volt, mint jó, ez a nő azért milyen erős már! némelyik fiú nem nyomta így az edzőteremben, mint ő :D). Szóval nem félek attól, sok lánnyal ellentétben, hogy ha súlyokat emelgetek, túl izmos leszek. Amitől inkább féltem, az az volt, hogy szinte csak fiúk voltak mindig, de ezen hamar túltettem magam :D

Szerintem reális, hogy egy év alatt komolyan megváltozik a testem felépítése (zsír helyett izom, szálkásítás), csak tudni szerettem volna, hogy ezt más is így látja-e. Persze nem ezen fog múlni, h újra lejárok-e, mert ez el van döntve, és ha 2 év alatt jutok el idáig, akkor 2 év és nem 1, csak jó lenne a tudat, hogy sikerül, és aztán már "csak" fenn kell tartani az állapotot :)

2014. jún. 13. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy év alatt nem nagyon fog menni ez a zsír leadás és utána tömegelés majd szálkásítás. Egyszerre nem megy. Szóval, ha sok a zsír rajtad, akkor szálkásító étrend kell, ha pedig nem vagy annyira zsíros, akkor mehet a tömegnövelő étrend, és ekkor talán jövőre már mehet egy kis szálkásítás. Egy év alatt azért lehet valami eredményt elérni, csak ne hidd azt, hogy egy év alatt megváltod a világot. Sok sikert!
2014. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is, nem akarom megváltani a világot egy év alatt, valóban, csak szerettem volna azt hinni, sikerül elérnem valami láthatóbb változást :)

Csak kicsit kell fogynom (1-2 kiló), szóval lehet, hogy rvid időn belül ez úgyis lemegy. Csak a hasam a baj, meg a fenekem, természetesen, de inkább csak a hasamon van még kevés zsír (ami engem mégis zavar), meg bőr, a fenekemen is, mert vagy 5 kilót fogytam csak az étrendem változtatása miatt, olyan fél év alatt, és mivel nem edzettem végig, ezért nem is feszes...

De türelmes leszek, most már nem szakít félbe semmi, és az akaraterőm is garantáltam megvan. :)

2014. jún. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!