Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelésnél miért fogyok?...

Tömegnövelésnél miért fogyok? 23 éves nő vagyok, tömegnövelő étrendet követek,3-4 g/tsg ch-t viszek be, valamint 2g/tsh fehérjét, mivel azt olvastam, hogy nőknek ez a mennyiség ajánlott (itt főleg a szénhidrátra gondolok).

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy nem "hízok". Látom, hogy jön fel izom, de súlygyarapodás nincs, inkább mintha szálkásodnék. Ez hogyan lehetséges? Emeljem a szénhidrát bevitelem? (Nehezen hízó típus vagyok)
2014. jún. 13. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Tömegnövelőt sportolók, "gyúrósok" szednek. Nem véletlenül. Ha megnézel egy nagydarab felfújt gyúróst ő sem hájjal lett nehezebb, hanem izomtömeggel. Ha túl vékonynak érzed magad és hízni, nem izmosodni szeretnél akkor nem hiszem, hogy ez a te utad lenne.
2014. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tkodit ***** válasza:
Zsírbevitelre is figyelni kellene, lehet hogy az túl alacsony. Ha az elegendő, és mégsem nősz, akkor emelj kicsit a szénhidráton.
2014. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyes, ülj le, fingod nincs a témáról.


Kérdező, ha fogysz, akkor az ételbevitelhez képest negatív az energiamérleged. Amit olvastál, az egy közelítő érték, de azt is olvashattad, hogy vannak egyéni különbségek, nem is kicsik, amiket figyelembe kell venni. Elkezdjük az említett közelítő értékről, majd a testünk változását figyelve igazítjuk az igényhez a bevitelt, esetedben növeljük. Szoktak azért még 0,5-1g/tsk zsírt is javasolni, főleg telítetlen forrásból, és ha így sem indul meg, akkor lehet variálni a ch-val.

2014. jún. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek üzenem, hogy azért tisztában vagyok a dolgokkal, és egy szóval sem írtam, hogy hájat szeretnék, ezért is van idézőjelben a "hízok" szó...

A zsírbevitelem is megvan, szoktam számolni, valamint lenmagolajat is fogyasztok. Valószínű, hogy akkor tényleg emelnem kell a szénhidrát bevitelen.

2014. jún. 13. 12:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy igazából nem fogyok, rosszul fogalmaztam, csak nem is hízok. Igazából nincs nagy baj az alakommal, de azért kezdtem el edzeni, mert izmosodni szeretnék, emiatt tömegnövelek. Cél a tónusosabb alak, stb, remélem értitek mire gondolok itt.
2014. jún. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!