Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta összeállítása napi 5...

Diéta összeállítása napi 5 étkezésre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már nagyjából tudok mindent hogy mire van szükségem (2g/ttkk fehérje, 5g/ttkg szénhidrát és max 0,5g/ttkg zsír), de egyszerűen nem tudok eligazodni hogy miből mennyit kellene ennem reggel, délelőtt, délben, délután, este, beleértve az edzésen elhasznált kalóriákat is. Ezért nagyon szépen szeretnék megkérni valakit, hogy legyen szíves összeállítani számomra egy diétás étrendet, adatokat leírom, képen linkelem. Előre is nagyon szépen köszönöm, ha veszi valaki a fáradtságot!


24 éves vagyok, 178 cm, 82 kg, heti 4x súlyzós edzés.


[link]



2014. jún. 13. 13:06
 1/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mikor edzel (hány órakor)? Van-e külön turmix edzés után, ami az 5+1. étkezésnek számítana?
2014. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Általában este 7-8 óra környékén szoktam edzeni, és csak edzés után iszom egy 100% Whey Ptoteint.
2014. jún. 13. 21:52
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Bocs, inkább nem osztom az eszem.

Írj rá sandorzsoltra, dirtboyra, ddrake-re, Washra, Orizára, Steph-re.

Ők csinálnak neked egy felosztást.

Annyit tudok segíteni, hogy az anabolizmus érdekében a CH bevitel 35%-át (min. 30, max 40) érdemes az edzés köré csoportosítani. Mivel neked az edzés után már csak fehérje megy (miért is?), ezért az edzés előtt kellene betöltened 140 gramm CH-t. Ez durván sok. Az 186 gramm rizs, ami megfőzve kb 60 deka.

A zsírt szerintem vidd fel 1 grammra, és vegyél vissza a ch-ból ennek a terhére. Durva lehet napi 410 gramm Ch-t 40 gramm zsírral lecsúsztatni. Nekem 300 gramm alig csúszik le 72 gramm zsírral.

2014. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Zsírból 1g x ttkg kell, ha tömegnövelés a cél. Ha pedig szálkásítás, akkor nem kell 5g x ttkg ch. Mert azt nem írtad, hogy mi a cél. Ugyanis a tömegnövelő étrend is egyfajta diéta. A diéta jelentése: célzott étrend.

A lényeg a napi össz tápanyag-bevitel és kevésbé jelentős, hogy miként osztod el. Érdemes egyébként az edzés köré tenni a legtöbb ch-t, nálam ez vált be. Tehát edzés előtt és utána is mehet több. Fehérjéből edzés után azonnal kellene 0,5g x ttkg és ch-ból 50g. Majd erre rá 40-50 percre szilárd kaja, csirke-rizs zöldség. Itt is mehet kb 30g fehérje és 50-60g ch. A többi megmaradt tápanyagot kb egyenletesen is eloszthatod.

2014. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szálkásítani szeretnék, és köszönöm szépen a segítséget. Ennél mér csak egy konkrét étrend lenne nagyobb segítség, de nem akarok telhetetlen lenni, köszönöm még egyszer a segítséget!
2014. jún. 15. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!