Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy kezdőnek 1 hónap után...

Egy kezdőnek 1 hónap után milyen készítményeket érdemes vagy szabad fogyasztani?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap kezdtem el edzeni.. 1 hónap elteltével milyen készítményt (táp kieget ill. más felhasználású készítményeket) javasoltok vagy szabadna? Pl.: carbox, creatin .. vagy nem tudom.. illetve olvastam hogy ilyen kúrát is kell végezni, nos azt hogy kell?


72,8 kg vagyok és 176 cm - 16 éves



2014. jún. 17. 09:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Plusz hozzá tenném még hogy, azt is olvastam hogy nem javasolt még szedni így semmit, kb 4-5-6 hónap után... ez igaz?
2014. jún. 17. 09:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elején igazság szerint teljesen hanyagolhatók a kiegészítők. Kivétel a multivitamin, hacsak nem eszel nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt. Ami az első a kiegek között, a tömegnövelő (amit össze lehet rakni fehérjéből és gyorsan felszívódó szénhidrátból is). Kreatin ráér egy év után is.
2014. jún. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Multivitamin elég fontos. Ezen kivül nagyon hasznos edzés utánra egy tejsavó fehérje és gyors ch (semmiképp nem tömegnövelő mert az nagyon nem éri meg mert rohadt drága)

Kreatin leghamarabb fél év edzés után ajánlatos. Nézz utána, hogy kell majd szedni mert 1000 helyen le van írva

2014. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A kreatint, mint pluszt még ne lődd el, később majd mikor kicsit lelassulsz a fejlődésben marha jól fog jönni. Elsőre egy kevert fehérjét ajánlok, mint pl. a power protein, és mellé egy multivitamin, amiből a legjobb választás talán a biotech one a day, 100napi adag van benne.


Ezen túl egyelőre semmire sincs szükséged.


A kreatinra majd figyelj, kezdőként én elkövettem azt a hibát, hogy kifogyott a fehérjém, miközben csináltam a kúrát, és a végén lement, mivel víz volt. Ettől nem kell megijedned, hogy víz,alapjáraton az izomnak több mint 70%-a vízből áll, a kreatin csak segíti, hogy jobban áramoljanak a tápanyagok.

A kúránál nem kell semmi különösre gondolnod, annyi az egész, hogy egy idő után leviszed az adagot, mert már kisebb dózis is hatásos, felesleges többet szedni.

A kreatin reklámok nagyon hatásvadászok, sosem kell tőle csodát várni, de majd jót fog dobni erőben. Kezdetnek majd mindenképp csak sima monohidrátot vegyél, mert a többi felesleges.

Egyelőre viszont hagyjad, és főleg az edzés előtti kiegészítőket hanyagold, mert mindhez hozzá tud szokni a szervezeted, és majd később egy szar napon, mikor tényleg kéne a löket, már nem tud majd segíteni.

2014. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szénhidrátot pedig annak fényében, hogy mennyire vagy hízékony alkat. Kezdetnek szerintem még a zabpehely vagy a maltodextrin is megteszi, zabpehely 200ft egy fél kiló, nem kell több ezret fizetned egyelőre egy ch-ért.
2014. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Megértettem így ahogy leírtátok, akkor majd 1 év eltelik akkor veszek ilyen dolgokat amiket írtatok.

De a biztonság kedvéért megkérdezem hogy akkor úgy jó ha

multivitamint veszek és zabpelyhet, Nesquik jó?

2014. jún. 17. 15:18
 7/9 anonim válasza:

Hagyd a nesquiket, multivitaminból amit mondtam 3290ft 100db, ez elég jó vétel, zabpehelyből ami a lidl-ben van kék tasakban, 200ft fél kiló, nordwaldtaler márkájú, de szerintem könnyű felismerni.

Olcsó és jó, én is ezt toltam a turmixhoz edzések után. Van egész szemes,azaz nem-finom szemes változatban is, az sárga.

2014. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Turmix? Ezt hogy érted?

Úgy nem jó hogy egy tálban van a tej és beleöntöm a zabpelyhet?

De akkor most külön is kell majd a multivitamint is használni nem? A leírás szerint.. Már mint nem egybe kavarni

2014. jún. 17. 16:23
 9/9 anonim válasza:

A turmix az az edzés utáni fehérje shake, amit fogyasztasz.

Ha kondiba jársz, akkor nem hiszem, hogy elviszed magaddal az egy liter tejet, meg a kismüzlidet :D

A multivitamin az tabletta, azt nem kell sehová kavarni, független mindentől.

A zabpelyhet oda rakod, ahova akarod, beleöntheted a shékedbe is, a lényeg, hogy legyen szénhidrát edzés után - egyszerű (mint szőlőcukor) és összetettebb (mint zabpehely) is.

Fontos a fehérje edzés után.

Mivel most nem tudok mindent leírni, keress rá, hogy sárga kapszula, a shop.builder.hu-n, ott minden le van írva összegyűjtve.


Sokan harcolnak a tej ellen, én nem teszem ezt, viszont tényleg nem túl hasznos, és a beleknek sem tesz feltétlen jót. Egyszerűen pazarlás arra pénzt költeni. A szója sem egy olyan nagy cucc, de akkor már inkább azt idd. Egyébként ha abba szoktad a müzlit meg zabpelyhet rakni, akkor fogod a fehérjét, beleraksz a vízbe belőle egy kanállal (~12g) elkevered, és eheted is belőle a zabpelyhet. A tejről már én is leszoktam, régen nagyon sokat ittam, de most már nem tudom emészteni.

2014. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!