Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják hogy a felülés...

Keg kérdése:

Miért mondják hogy a felülés káros?

Figyelt kérdés
A tesitanárom mondta hogy ha valaki minden nap megcsinál 100 felülést akkor az tönkreteszi a derekát. Inkább csináljon hasprést. Miért?
2014. jún. 19. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nagyon könnyű szabálytalanul csinálni. A gerinc alsó részét így megterhelheti, illetve sérv jöhet tőle.
2014. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mert feszíti az alsó háti porckorongot,ha téped a nyakad akkor a nyaki porckorongot is,főleg ha gyenge törzzsel vág bele valaki.

a lábemelésnél,hasprésnél hatékonyabb a célizom edzése és sérülésmentesek.

2014. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tkodit ***** válasza:
Elvileg nem tesz jót a gerincnek. Ehhez nem értek, (bár nem kellemes gyakorlat, az tuti), de az biztos, hogy a hasprés, és lábemelés a hasizom edzésére szimplán jobbak is.
2014. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
latszolag egyszeru mozdulat sor,de gyakorlatban minden kezdo nem a hasizmaval mozditja meg onmagat hanem a derekaval dolgozik nagyreszt.ezert karos.
2014. jún. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert szétmegy a derekad, azért!
2014. jún. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 flevi ***** válasza:
Nem elvileg rontja el a gerinced, én tapasztaltam, úgyhogy csinálj csak hasprést!
2014. jún. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez akkor is így van ha nem padlón csinálom, hanem konditeremben egy párnázott padon ami ferde és ha lemegyek vízszintesbe nem ér le a hátam?
2014. jún. 20. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:

nem a kemenysege a baj hanem a gyakorlat helyessege.Hassaz a has izmodal.Az izom osszehuzodas a lenyed,es arra kell koncentralni a gyakorlat kozben.Joforman a derekad megsem mozdul.

Probald ki azt hogy a vallaidra koncentralsz,megprobalod a valladat a koldokodhoz huzni.Tudom hulyen hangzik,de rakall erezni.Agy - izom kapcsolat!

2014. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!