Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas tesztoszteron nőben?

Magas tesztoszteron nőben?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye a kérdés, de felteszem. 29 éves nő vagyok, inzulin-rezisztenciám van, és a véremben magas a tesztoszteron. A felső határértéket is bőven meglépi (talán még Schwartzeneggert is lepipálom vele).


Azt mondta az orvosom, hogy heti 200 perc aerob mozgást kell végeznem, és 2X30 perc izomépítést, merthogy ez segít az IR-t kordában tartani.


Arra gondoltam, hogy nekilátok, és a véremben jelenleg igen magas tesztoszteron szint vajon segíthet abban, hogy gyorsabban vagy jobban épüljenek az izmaim? Fogynom is kell (nem is keveset), és ha jól tudom, az izomépítés segít a zsírtól megszabadulásban.


2014. jún. 25. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2014. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Azt azért tisztázzuk le hogy az orvosilag előért felső határértékek sok esetben semmit nem jelentenek. Te magadon érzed a magas tesztoszteron szintet? Az orvosodnak üzenem hogy nem létezik 2x30 perc izomépítés. Az izomépítés egy hosszú folyamat, ami egész napos odafigyelést igényel elsősorban az étrend miatt. Az tény hogy a magas teszto szint segít az edzésben és az izomnövekedésben, de először rá kellene jönni hogy mitől magas. Az izomépítés egyébként nem fog segíteni a zsírégetésben, sőt, kicsit zsírosabb tömegelt test fog segíteni az izomépítésben. Ami a zsírégetésben segít az egy rendes étrend ennek megfelelően összeállítva. Az edzés hatására egyébként nem kis esélye van annak hogy még több tesztoszteron szabadul fel a testedben...
2014. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sajnos érzem. Rettentően erős és sötét színű a szőr mindenhol, nálam a gyantázás legalább 3 óra :S


Talán akkor nem izomépítést jelent a 2x30 perc, csak fenntartást?

2014. jún. 25. 20:10
 4/17 A kérdező kommentje:

És hogy mitől magas a tesztoszteron szint:


Van egy genetikai betegségem, aminek hatására hiányzik 1 enzim a szervezetemből, ami azért felelős, hogy a vérben lévő koleszterinből mellékvesekéreg-hormonok készüljenek, ezért a koleszterinből tesztoszteron lesz.


Ráadásul most olyan gyógyszert kapok, ami szteroidot tartalmaz.

2014. jún. 25. 20:14
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, és az ilyen téma szakértője se, de leírok pár dolgot, aztán majd mások is hozzáfűznek remélhetőleg valamit.


A tesztoszteron segít az izmok építésében, de azért nem egyedül csinálja. Megfelelő fehérje és szénhidrát és edzés nélkül nem leszel tőle hatalmas.


Mivel mondtad, hogy fogyni kéne, nem is keveset, de ez egyszerre nem megy. Mármint az izom építése, és a fogyás, mivel különböző étrend kell hozzá. Az izomnövekedéshez több kalóriát kell bevinned, mint amennyit elhasználsz egy nap, fogyáshoz viszont kevesebbet. Persze a megfelelő napi fehérje és zsírbevitellel.


Az igaz, hogy segít az izom a zsírleadásban, hisz több izom több energiát éget el, gyorsítja az anyagcserét stb..

Az IR-re is jótékony hatása lehet, már csak azért is, mert fokozott izommunka esetén az izom a vércukrot inzulin nélkül is fel tudja venni.


De mint említettem, izmot növelni és fogyni egyszerre nem lehet.


A szteroid se mumus, bár nem tudom konkrétan mit és mire adják, de lehet hogy egyszerű gyulladásgátló. De rengeteg féle létezik szteroidból is, nem szükséges rögtön a testépítők által szedet gyógyszerre asszociálni. Bár az sincs kizárva hogy segíthet valamennyit az izmosodásban. De ez megintcsak nem az én területem :D


Hírtelen ennyit tudtam segíteni, remélem azért nem írtam orbitális baromságokat :D

2014. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Alapvetően az orvos nem mondott hülyeséget, mert a súlyzós edzésnek és az aerob mozgásnak ez a kombinációja nagyon sokat segít a hormonrendszerednek. Csak hogy világos legyen, orvosi szempontból itt nem a kalóriafelesleg, meg a precíz testépítődiéta számít, hanem a vázizomzat megterhelése és a hormonok kapcsolata. Ha van súlyfelesleged, akkor még jobb a dolog, abból a szempontból, hogy ez kedvez a testkompozíció megváltozásának. Ez megfejelve a szinte koxosnak számító tesztoszteronszinttel, simán fogyhatsz, és még lesz is izmosodás. Irigyellek, mert ez keveseknek lehetséges.
2014. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az elsődleges célom mindenképp a súlyfelesleg leadása, és az alakom formálása, izmosítása. Olyan szép nőiesre.


Nagyjából 40 kg súlyfeleslegem van, de legalább 30 kgtól szeretnék megszabadulni.


A legutolsó vérvételem eredménye ez volt:


Tesztoszteron 3,200 nmol/l

ahol az alsó érték 0,278

a felső érték pedig 1,730

Szinte a duplája a felső értéknek.


Hetente nagyjából mennyi izomépítő, izom-fenntartó torna lenne megfelelő? Írta valamelyikőtök, hogy a kétszer fél óra semmire sem jó.

2014. jún. 25. 22:42
 8/17 anonim ***** válasza:
Erre azt fogják írni, hogy izomépítő (tömegnövelő) diéta létezik, nem pedig edzés. De én azt mondom nem kell megőrülnöd és grammra pontosan étkezned, csak tartsd be az alapvető táplálkozási szabályokat, és fokozatosan kezdj el edzeni. A helyedben elkezdenék napi 30 percet szobakerékpározni, ez mellé ízületkímélő tornagyakorlatokat betenni. Ami fontos, hogy NE HASPRÉST csinálj, hanem lábemelés különböző (könnyebb-nehezebb) változatait. Ha ez megy, idővel gépek és súlyok jöhetnek. De nem feltétlenül. Az ideális női alak elérésének nem szükséges feltétele a súlyzós edzés. Ki fogod tapasztalni, hogy neked mi jön be.
2014. jún. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Aha, hiányzik egy enzim, de szerintem csak részlegesen, mert az azért durvább kórképet ad, amennyiben teljes a hiány. Gondolom a CYP21A2, vagy a CYP11B. Ezt azért jó volna tudni, mert ez határozza meg, hogy melyik hormon is hiányzik a szervezetedből emiatt (mert amúgy ennek a pótlását kapod te az orvostól, mivelhogy a hiányzó mellékvesekéreg hormonok-a többihez hasonlóan-szteroid típusú hormonok, tehát kortizol és/vagy aldoszteron lehet az, ami hiányzik, és ezt pótolják. Ezt a sóháztartásbeli problémákból tudható (és az azt követő vérnyomásértékekből), mert így valószínűleg neked a kettő közül valamelyik szintén van (vagy volna kezelés nélkül); sóvesztés vagy éppen sóretenció.
2014. jún. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Egészen pontosan a CYP21A2 gén vizsgált mutációi közül a V281L mutációt hordozom heterozigóta formában.


A sóvesztéssel kapcsolatban annyit mondott az orvos, hogy az a felnőttkori manifesztálódásnál nem fordul elő, csak csecsemőkor esetén.


Lehet, hogy csak részlegesen hiányzik, mert nekem az orvos szerint egy enyhe változata van a betegségnek - azért okoz ez is elég nagy gondot :/


Dexamethason-t szedek rá, állítólag nincs más gyógyszer.

2014. jún. 26. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!