Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen eddzés tervet használja...

Milyen eddzés tervet használjak? (Nem test építésre hajtok, vagy fogyásra, hanem szeretnék kicsit több erőre szert tenni. Bővebben alul)

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül testet szeretnék építeni(Persze az sem hátránya az eddzésnek:)) És fogyni sem szeretnék. Nem ez a célom. Egyszerűen csak erősebb szeretnék lenni mint most. Milyen eddzéstervet használjak(kondiban). Változtatnom kell ahhoz az evési szokásaimon is?

2014. jún. 29. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak az erő a lényeg kezdőknél elég annyi ha kalóriát magasan tartod és beviszel minimum 1,8/tskg fehérjét valamilyen erőemelő edzéstervet a legegyszerűbb kivitelezni hagyományos edzőteremben amitől izmosodni is fogsz például ez: [link]
2014. jún. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapgyakorlatokkal eddz:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. jún. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a Fegyencedzés nevű könyvet ajánlom neked. Én is ezt a könyvet kezdtem el fél éve csinálni, és nem csakhogy látványos az eredmény, de erősebb is lettem tőle. Ez csak saját testúllyal végezendő feladatokat tartalmaz. Asszem 50 gyakorlat van benne, részletes leírással. Elmagyarázza az elején, hogy hogyan csináld, és hogy mire is kell koncentrálnod. Ha valóban az erőre hajtasz, akkor mindenképtt szerezd be ezt a könyvet.

[link]

2014. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!