Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi az ajánlott napi...

Mennyi az ajánlott napi fehérje/szénhidrát/zsír bevitel?

Figyelt kérdés

62 kg-os, 170 cm, 24 éves lány vagyok.

Célom: zsírt veszteni, izmot megtartani, vékonyan izmosnak lenni.

Mindenhol mást olvasok fehérje bevitelre, azt olvastam hogy szálkásításnál 3g/tskg az ajánlott. Oké, és akkor mennyi legyen a szénhidrát, és zsír?


2014. júl. 1. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Zsír 0,5-1 g, a szénhidrátot mondjuk kezded háromnál és aszerint változtatod, hogy egyáltalán elindult-e a fogyás, vagy túlságosan is gyorsan beindult, és még esetleg emleni kell rajta. (3-ról szerintem majd lassan lefelé kell menned valameddig, de ez alkati kérdés.)


Amúgy meg: Sárga Kapszula.

2014. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A 3 g/tskg fehérje rengeteg. Az átlagembernek is alig 1 g/tskg-ra van szüksége naponta. Fehérje: ~1.7 g/tskg, zsír: ~ 0.5 g/tskg, szénhidrát: ~5 g/tskg. Figyelj oda a zsírok és a szénhidrátok minőségére.
2014. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5g ch szálkásításhoz nőnek? Ennyivel néhány férfi tömegelni szokott....


a 3g pedig szintén szálkásításhoz van ajánlva, hogy ne veszítsünk sok izmot. 1g azoknak az ajánlott mennyiség, akik nem végeznek fizikai munkát.

2014. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3g/tskg-ot edzést végzőknek írnak, és én edzek, súlyzós edzést heti 4-5 alkalommal, ezért írtam 3g-ot.
2014. júl. 24. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!