Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha kihagyjuk a fegyencedzés...

Ha kihagyjuk a fegyencedzés kezdő lépéseit az káros? Mert ha valaki a nyújtott lábemelés függeszkedésbent, fekvőtámaszt, húzódzkodást megtudja csinálni középhaladó szinten akkor előröl kell kezdenie?

Figyelt kérdés
2014. júl. 3. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A fegyence. lényege a fokozatosság. Ha eddig nem edzettél és csak úgy belevágsz az egész közepébe, akkor lehet, hogy sérülés lesz a vége. Kezd az első szintől a gyakorlatokat, így lesz mire alapoznod!
2014. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na de a húzódzkodásból meg a fekvőtámaszból mi baj lehet,és most nem az egykezes verziókra gondolok hanem a simákra?tesiórán is csináljuk
2014. júl. 3. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor nemhiszem, hogy lenne belőle valami baj. Csak ha az elejétől csinálod, gyorsabb lesz a fejlődésed.
2014. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A húzódzkodás meg a fekvőtámasz olyan gyakorlat amit ha nem tudsz konditerembe járni akkor otthon is csinálhatsz,de mégse az elejéről kezded.
2014. júl. 4. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csinálhatod amit tdsz de azért figyelj az elején ne eröltesd túl magad. Én sem értem, hogy miért van az, hogy egy testépítő elkezdi a fekvenyomást pl. 60 kg-val, de egy fegyencezőnek meg a falos fekvőtámasszal kell kezdenie.
2014. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem alapvetően a mozgáskoordináció miatt van szükség rá. Én pl kíváncsiságból megpróbáltam, teljes guggolás simán ment még kezdés előtt. De érdemees végigcsinálni minden gyakorlatot. Akár csak egyszer is (az a pár hét igazán nem számít, amíg eljutsz az aktuális erőnléted szintjére) érdemes végigcsinálni mindent, hogy meglegyenek a biztos mozdulatok, ráérezz a mozgásra stb
2014. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!