Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A saját súlyát mindenkinek el...

A saját súlyát mindenkinek el kellene bírnia. A testnevelés tanáraimtól hallottam. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
2014. júl. 4. 19:06
 1/10 Dogmatix91 ***** válasza:
Az attól függ hogyan. A saját súlyoddal a nyakadban illik legalább 1et guggolni és felhúzni vagy például húzódzkodni, de bicepszezni nem fogsz tudni. :D Persze ez is csak az átlag emberekre igaz, mert egy túlsúlyos ember nem fog tudni húzódzkodni, de ezt épeszű ember nem is várja el.
2014. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tipikus tesitanár-közhely, semmi értelme, semmi konkrétum. Hogy kell elbírni? Oldalemelésnél? Vagy kell tudni fekvőtámaszt csinálni?
2014. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Saját súlyomat,köszönömm szépen, simán elbirom. Futok, ugrok vele. Csókoltatom a tesitanárodat :P
2014. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A guggoláshoz.Ha te egy saját testsúlynyi súllyal a nyakadban guggolsz,akkor a testsúlyod kétszeresét használod.Éppen ezért is butaság a tanárod állítása,mert guggolni majdnem mindenki tud saját súllyal vállszélességű terpeszben,de húzódzkodni meg csak az,aki kigyakorolta.Gyakorlás,edzés nélkül nem fog menni,legfeljebb ritka esetben.
2014. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem ezt a testitanár bordásfalnál mondta, hogy mindenkinek képes kell lennie megtartania magát lógva. Szerintem a kérdező is erre gondolt.
2014. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tkodit ***** válasza:
szerintem itt a húzódzkodásra értelmezhető a legnormálisabb ez a kijelentés.
2014. júl. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Na az ilyen és ehhez hasonló közhelyek miatt utáltam a tesi órákat és a tesi tanáraim! Olcsó közhelyekkel dobálóznak az helyett hogy elmagyaráznák normálisan egy-egy gyakorlat hasznosságát...
2014. júl. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dogmatix91 ***** válasza:
Persze mindig a tanár a hülye... Azért mert valaki nem képes egy gyakorlat kivitelezésére még nem a tanár lesz a gyökér. Volt olyan osztálytársam, aki kislabdahajításnál maga mögé dobta a labdát. Az ilyen emberből nem tud súlylökőt vagy gerelyhajítót varázsolni a tanár, de persze attól függetlenül akkor is ő volt a köcsög. Nyilván van olyan tesitanár is aki szarik bele az egészbe, de érdekes módon én egy ilyennel sem találkoztam még. Aki függeszkedve nem bírja el a saját súlyát az nézzen magába és kérdezze meg magától, hogy jól van e ez így? Ezért tart ott a társadalom ahol. Lusta kis köcsögök nemzedéke van felnövőben. Sír ha lemerül a telefonja és nem tud egy képet készíteni magáról. Ha nem áll jól a haja ki se megy az utcára. Ujjatlan trikóba járkálnak és feszülős shortba, de a végtagjaik olyanok, mint a ropi (persze ettől függetlenül feszít, mint az állat) vagy pont, mint egy telefosott búvárruha. Amelyik kinéz valahogy, azoknak a ~70%-a tudatlan szteroidhasználó. A kedvencem, hogy az utcán úgy vonulnak ezek a kis csírák, mint a királyok. Elfoglalják az egész járdát, véletlenül se húzódna félre, hogyha jön valaki szembe, de ha neki megyek akkor egyből pampog meg keménykedik. Kíváncsi leszek hol fognak tartani 10-20 év múlva. De persze a tanár a paraszt. Aki nem jön rá saját magától egy gyakorlat hasznosságára az meg életképtelen (elvégre nem sűrűn szakítanak tesiórán, hogy magyarázni kelljen bármit is).
2014. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi,hogy én és a barátom én 50 kg ő 55 kg.a tanár osztályozta a húzódzkodást,fekvőtámaszt,felülést és mi 2-szer,3-szor annyit csináltunk mint a többiek.és amikor a két roma következett akkor elkezdtek veszekedni a tanárral hogy nekünk milyen könnyű.de azt tegyük hozzá 1 szabályos fekvőt nem tudtak megcsinálni.de a szünetben már járt a pofájuk!
2014. júl. 5. 10:52
 10/10 Dogmatix91 ***** válasza:
A jó tanár minden diákot a saját képességeihez mérten osztályoz (nem csak testnevelésről van szó). Ez nem azt jelenti, hogy lustának kell lenni és akkor közepes teljesítménnyel is jó jegyet lehet szerezni. Ezért nem egyszerű a tanári pálya, hamar meg kell ismerni a diákokat és megfelelően motiválni őket. (Általában a jó tanárokat utálják a legjobban a diákok)
2014. júl. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!