Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes 5napos edzéstervet...

Érdemes 5napos edzéstervet végignyomni?

Figyelt kérdés

Hello!


3,5-4éve edzek, és eddig 3napos edzéstervet követtem, az utobbi időbe 4naposat.

Most így nézki a bontás maga.

Mell-váll

Hát

Bicepsz-Tricepsz

Láb


És erre gondoltam átállni->


shop.builder.hu/edzestervek_reszletes.htm4?id=99



19/F, ektomorf, kaja rendben!


2014. júl. 18. 14:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Jó csak probald ki az edzestervet amit kuldtem.

Garanatálom hogy a jelenleginél sokkal gyorsabban fogsz fejlodni.

2014. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az intenzitás igenis függ a súlytól. Csak gondolj bele, hogy egy 80 kg-s guggolás után könnyebb regenerálódni vagy egy 200 kg-s után? Neked az erőre kéne ráfeküdnöd, mert amíg a súlyodat sem bírod kinyomni addig bonthatod akárhogy az edzéseket, viszont én inkább a kaját nézném meg alaposabban, hogy megvan-e a napi kalóriabevitel, makrotápanyagok. Az edzésterv, ami marcii linkelt egyébként nagyon jó, heti 3 edzés minden izomra és minden alkalommal emelsz a súlyon, de ha kipróbálod rájössz.

Egyébként pedig próbálj erősödni mondom, hidd el, hogy nem mindegy a súly, ami a rúdon van!

2014. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy nem csak a súlytól függ :D Tudom, hogy az is hozzá tartozik, de nagyban függ a pihenődidőtől, elvégzett mennyiségtől stb.

A kajám az az uccsó féléve lett rendbe rakva amugy, eddig biztos, hogy az is vissza vette a fejlődésem.


Ha jól gondolom, akkor amit linkeltél úgy jön ki a megfelelő terhelés, hogy csak egy gyakorlatot végzek izomcsoportonként de azt 3 napon..

Így elkerülhető a túl edzés is?!


A súlyokat egyébként hogyan növeljem, mert itt csak a dt. törzsű evezésnél írják, hogy a B napon 10%kevesebb legyen..

2014. júl. 18. 19:28
 14/18 anonim ***** válasza:

2,5 kg-t hozzá adsz minden alkalommal ha már megy az adott súllyal az 5x5, felhúzásnál pedig 5 kg-t adsz hozzá. Ha bármelyik gyakorlatnál megakadsz és nem tudsz növelni 2 edzés után, akkor ott 10%-al csökkented a súlyt és vissza építed onnan.

Pl. fekvenyomásnál kezded 60 kg-val 5x5-öt 1. nap aztán legközelebb már 62,5-el csinálod az 5x5-öt aztán 65; 67,5; 70...stb. ha mondjuk 100-nál megakadsz, akkor vissza veszed 90-re és onnan folytatod.

Én is csináltam a programot, ha még van kérdésed üzenetben leírom.

2014. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Aha, értem

Neked mennyit hozott, mennyi idő alatt?

Én augusztus végén kezdek bele, akkor lehet írok, de egyelőr e érthető minden :D


Köszi a segítséget mindenkinek!!

2014. júl. 18. 19:48
 16/18 anonim ***** válasza:

A suly akkora legyen hogy menj be és teszteld le mekkora sulyba megy 1x5 a gyakorlatoknál.

Ha ez megvan ezt írd bele intenreten egy 1rm calculátorba és amit kiad annak a 75%-ával edzz

2014. júl. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Rendben, ez jó ötlet :D
2014. júl. 19. 10:55
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem az én ötletem ez is az oldalon volt amit küldtem :D
2014. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!