Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell mellett más mozgás,...

Kettlebell mellett más mozgás, sport?

Figyelt kérdés

Kettlebell mellett ti csináltok más sportot?Én most szeretném elkezdeni.jelenleg kondizni járok .A kettlebell mellett van aki még kondizik is?Vagy az már önmagában annyira megterhelő hogy nem szoktak mellé más erőnléti edzést csinálni?

Ti hogyan csináljátok?



2014. júl. 25. 12:56
 1/6 Tgeenay ***** válasza:
Én kondi mellett pihenő napokon néha nyomok egy rövid ketlebell edzést.Inkább akkor kerül előtérbe ha valamiért nem jutok el a terembe.
2014. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

trainlikeaman nevű felhasználó válasza:


Lehet mellette más sportot természetesen, ha pedig már sportolsz valamit azt szerintem ne hagyd abba. Nem "a" kettlebell edzés van, hanem vannak irányzatok. Ha a Pavel féle vonalat követed, akkor a cél az erő és az állóképesség, a testépítő szempontok teljesen háttérbe szorulnak. Döntsd el, hogy neked ez jó-e. Lehetsz egyszer nagyon erős a török felállástól meg a döntött törzsű nyomástól és társaitól, de arra ezek nem alkalmasak, hogy "nagy" izmokat növessz, mert nem izolálnak. Persze valamilyen szinten izmosodhatsz is, de az inkább csak egy kis mellék hozadék, ami nagyban függ az étrendedtől is. És nem kell csak kettlebellel edzeni. Az én edzésem jelenleg a következő gyakorlatokból áll általában: török felállás(40kg-al), döntött törzsű nyomás(40kg-al), egylábas guggolás(40kg-al vagy súly nélküli változatok), egykezes egylábas fekvőtámasz(10kg plusz súllyal vagy anélkül), húzódzkodás(ezt szinte mindig 10-20kg plusz súllyal), váltott kezes lendítés. Az erőgyakorlatok alacsony ismétlésszámmal, változatos terheléssel. Ha jól megy, lehet nehezebbet kitalálni. Ha te valami ilyesmi programot fogsz követni, akkor a testépítő fizikum elérése lesz az utolsó. De ha maradsz a "kondizásnál", és csak kiegészítőnek szeretnéd, akkor is sokat profitálhatsz belőle. :)

2014. júl. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Egyébként nem célom a nagy izomzat.Az erő és az állóképesség növelése annál inkább.

Kondizni is csak a mozgás miatt járok.De a kettlebell sokkal dinamikussabbnak tűnik.

2014. júl. 26. 15:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ezek szerint van a kettlebell-nek többféle irányzata?
2014. júl. 26. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Van. Az egyik, az amiről beszéltem. A másik a giveroy sport. Szabvány méretű súlyok vannak, 3 gyakorlat. Is itt az ismétlésszámok a fontosabbak.
2014. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. júl. 26. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!