Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Átmozgató edzéstervnél elég...

Átmozgató edzéstervnél elég egy bicepsz gyakorlat?

Figyelt kérdés
Franciával, állva szoktam edzeni a bicepszemet. 4x10-es szériákkal, de nem tudom, hogy elég-e ez az egy gyakorlat? A végére már úgy bedurran és fáj a kezem, hogy a bicepsz gépen nehezemre esik emelni a súlyokat. Továbbá, mivel ez egy átmozgató, pár gyakorlat még dolgozik bicepszre. Esetleg írhattok még praktikákat/ötleteket, hogy ilyenkor mit csináljak/milyen gyakorlatot végezzek.
2014. júl. 31. 23:38
 1/4 A kérdező kommentje:
(Kezdő vagyok, 2 hete kezdtem, azért átmozgató. Szóval ilyenkor elég még az az egy? Félek, hogy lemarad / kicsi lesz.. :D )
2014. júl. 31. 23:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, de én egykezesekkel csinálnám, jobban meg lehet tanulni bicepszezni, jobban rá lehet koncentrálni, könnyebben kialakul az a bizonyos agy-izom kapcsolat, ha nem tud besegíteni egyik kéz a másiknak (kétkezesnél óhatatlanul az egyik kéz dominál, főleg kezdőknél).
2014. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Írhatnál még valamit magadról, hány kiló vagy stb... Egyébként én 7 hónapja kezdtem az edzést. 1,5 hónapot alapoztam. Úgy toltam, hogy minden izomcsoportra csináltam 2 gyakorlatot és heti 2x-3x jártam edzeni. Egyébként szerintem átmozgató időszakba elég a heti 2, ha minden izomcsoportot egy alkalomra veszel. Utána letelik ez az időszak, megszokod a súlyokat, szervezeted fokozatosan hozzászokik a terheléshez. Az a jó, ha szétdurran a bicepszed, de azért az alapozásnál a súlyokat ne vidd túlzásba, az a lényeg, hogy elsajátítsd a gyakorlatokat szabályos módon végrehajtani. Kajád rendben van?

Ha letelik az alapozásra szánt időd akkor lehet magad erőltetni. Szerintem tápkieget is csak alapozás után vegyél, vitamint kivéve azt mindig szedj, itt most végül is a fehérjére és a tömegnövelőre gondoltam. Én legalábbis így csináltam de ez a te döntésed szerintem itt még felesleges.

Összefoglalva: alapozásnál ne használj túl nagy súlyokat és tápkieget, egyél csirkét csirkével és meglátod a fejlődés jön magától, ha ezeket betartod. Magamról, mikor elkezdtem edzeni 58 kiló voltam és 177 cm, úgy néztem ki mint egy vicc, ma meg már 70 kiló vagyok haverok hulknak becéznek:D Mondjuk azt inkább nem említem mennyit basz*am el tápkiegre. Na de nem is húzom tovább a sorokat sok sikert a fejlődéshez!

18/f

2014. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. aug. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!