Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjét vegyek?

Milyen fehérjét vegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapja kezdtem el edzeni. Most fejeztem be az átmozgató edzéstervet és kezdem a kezdő osztott edzéstervet. Eddig nem ittam protein shaket,hanem rendes kajával vittem be a fehérjét. Nos csak annyi a kérdés hogy melyik fehérjét ajánljátok? 15/F

2014. aug. 2. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A prooteinpor is rendes kaja, nem koksz. Nem az a lényeg, hogy te most mindenképpen proteint port egyél, igyál. Figyu: aki beviszi szilárd kajával a napi tápanyagmennyiséget ami neki kell (2g x ttkg fehérje, 4-6g x ttkg ch, és 1g x ttkg zsír) az izmosodni fog ugyanúgy mint az, aki ennek egy részét tápkiegből viszi be.

Lehet, hogy ezt tudtad, de muszáj leírnom, mert páran még olvashatják és legalább tisztáztunk valamit.


Edzés után mehet egy protein shake, mert a gyors felszívódás miatt azért lehet némi előnye. Bár ezt nem tudja adatokkal senki bizonyítani. Ha tömeget növelsz, akkor menjen a fehérje mellé 40-50g gyors ch is, pl dextróz, maltodextrin, stb.


Fehérjéből én a nem túlárazott cuccokat veszem: MHN Wheypeotein, Myprotein impact whey.

2014. aug. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tap bela ***** válasza:

- gyors vagy lassú, vagy ezek keveréke,

- hozzáadott szénhidrátot ne tartalmazzon,

- protien trükközés ne legyen,

- emésztőenzimet és/vagy vitamin-mixet tartalmazzon.

2014. aug. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a fehérje por is kaja. Csak akarok venni azt is! Köszi a válaszokat :)
2014. aug. 2. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!