Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nemtom, h a szokványos edzőter...

Nemtom, h a szokványos edzőtermet, vagy a crossfitet válasszam. Úgy hallom, h a crossfit nem nagyon növeli az izmokat, csak a funkcionális erőt. Felvilágosítana vki, h a 2 edzésforma közül melyik eredményez nagy, formás izmokat?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Edzőterem jobb, crossfittel csak tönkreteszed az ízületeidet, a sok szabálytalan gyakorlat miatt.

[link]

2014. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dogmatix91 ***** válasza:

CrossFitezem. Köszönöm szépen, semmi bajom! Amit linkeltél az egy technika, nem rángatózás. Ennek is megvannak a szabályai, az áll legalább egy szintben kell lennie a rúddal, de sok versenyen megkövetelik, hogy hagyja is el azt. Mi is szoktunk erőből húzódzkodni, de a kipping és a butterfly technikák lényege a hatékonyság. Ha lemegyek egy terembe, egy kezemen meg tudom számolni a szabályos húzodzkodásokat. Vagy nem nyújtja ki a karját, vagy nem húzza fel magát eléggé. Egy hivatalos crossfit teremben egyébként nem sűrűn látsz szabálytalan kivitelezést, mert az edző(k) azonnal ott van(nak) és kijavítanak. Ellenben egy kezdő kondis katasztrofális hibákat csinál és ha olyan terembe jár, ahol nem szónak neki akkor nincs aki kijavítsa. Jártam konditerembe én is pár évig úgyhogy tudom miről beszélek.


Kérdezőnek: Ha csak az izomnövelés a cél, akkor a konditerem lesz a te helyed. A CrossFit lényege, nem a kidolgozott izomzat, hanem a minél nagyobb és hatékonyabb teljesítmény. A kinézet csak egy melléktermék.

2014. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ettől függetlenül az a melléktermét, amit a funkcionális edzéseket csinálnak, sokkal szebb, mint amit a hagyományos konditeremben kaphatsz. Kisebb, de szebb és egészségesebb.


Mellesleg aki funkcionális edzést csinál az mozog. Benne van a mozgás szeretete, szépsége, élvezete.

Aki konditerembe jár, az nem természetes emberi mozgást végez, max tudományos módon emelgeti a karját, hogy minél felfújtabb legyen.


Szeretsz mozogni?:) Szeretnéd, hogy egyre szebben mozogj amellett, hogy szép használható, atlétikus alakot legyen?

2014. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem kell fikázni a testépítést. Tök más a célja a két sportnak. A crossfiteseknek pl nincs mellük. Én is külön mellezem, hogy ne legyen olyan lapos a mellem. Azt a fogalmat meg felejtsük el, hogy felfújt izom, mert ilyen nem létezik. Nem kell köpködni a másik sportot, abból sose sül ki semmi jó.
2014. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!