Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Több ismétlésszám, kisebb...

Több ismétlésszám, kisebb súllyal felér azzal, mintha nagyobb súlyt használnék, kevesebb ismétlésszámmal?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint igen, de még annyira nem ismerem az edzés világát, és erről a kérdésről elég relatívan válaszoltak az eddig megkérdezett emberek... Még hozzátenném; nem sokkal kisebb súlyról lenne szó. Mindössze 2kg az eltérés. Lehet, nevetségesen hangizk a kérdés, de azért írtam, mert tudni szeretném
2014. aug. 12. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Kis súly: amivel már több megy, mint 10-15 ismétlés egy sorozatban. Pl megy vele 20 is. Na ezzel nem fogsz izmosodni, mert nem lesz hipertrófia. Nem lesz mikroszakadás az izomban, ami regenerálódva méretnövekedést eredményez. Akkora súly kell amivel éppen megy szabályosan 8-12 ismétlés. Sőt, én alapgyakorlatoknál felmegyek nagy súlyokra is, amivel éppen megy 5-6 ismétlés.
2014. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hogy én mekkora barom vagyok... :)

Köszi a felvilágosítást, teljesen igazad van.

Elvégre, a csont is erősebb lesz, miután felépült a sérülésből... Most kicsit ég a pofám, de kellett ez :)

Csak ma nincs időm a "terembe" menni, így gondoltam, itthon megoldom "több a semmitől" alapon :/

2014. aug. 12. 14:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, ha valaki megkérdezi, mindig tanulunk egymástól.

Egyébként tényleg relatív ez a kis súly-nagy súly dolog. Ami egy kezdőnek nagy súly, azzal nekem picike és ami nekem nagy, azzal meg Kathi Béla éppen bemelegítést végez. :)

Ezért írtam úgy, hogy ismétlésszámtól függ és persze ez gyakorlatfüggő is. Mert más súllyal tudsz guggolni 10-et, és más súllyal tudsz egykezes bicepszezést vagy oldalemelést végezni. Szóval ha van pl otthon 8-10 kilós egykezesed, akkor mondjuk oldalemelésre elég lehet, sőt kezdőknél sok is, de guggolni vagy egykezes evezést végezni meg kevés.

2014. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!