Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ebből a hasból hogyan tudok...

Ebből a hasból hogyan tudok kockahasat csinálni/hogy befeszítés nélkül is látszódjon és nagy formás, izmos mellizmot?

Figyelt kérdés

Kevés/alacsony a testzsírom.

Itt van kép


[link]



[link]



2014. aug. 13. 22:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
aerob mozgás. futás,biciklizés .
2014. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

meg azért némi izmot sem árt felszedni...


(gondolom te vagy az akinek 3mm vastag zsír van a hasán... :D:D)

2014. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ezt én is komázom, hogy azt mondják, nincs rajta zsír , vagy kevés. ha kevés lenne akkor látszódna kocka, amennyiben van izom kidolgozva, de alapból senkinek sincs olyan kevés zsír a testén, hogy látszódjon a kocka például. de tényleg nincs tested, gyúrjá :D . formás mellizom? fekvenyomás és shop.builder-en még van 100féle gyakorlat mutatva.
2014. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted hogy én vagyok akinek 3mm testzsír jó van?


Mondtok nekem jó edzéstervet,mit,hogya csináljak?

Fehérjeport jó ha szedek?

Edzőpartner is keresek.

2014. aug. 13. 22:34
 5/19 anonim válasza:
csinálj lábemelést húzódzkodó rúdról lógva, az nagyon jó hasra, mellizomra pedig a széles fekvőtámasz, tolódzkodás elég jó, és szerintem heti 2-3 futást is iktass be, és akkor tuti eléred a kívánt eredmányt
2014. aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nekem ilyen orvosi vizsgálaton mérték hogy kevés/alacsony a testzsír százalékom.
2014. aug. 13. 22:35
 7/19 anonim ***** válasza:
nekem is alacsony, mégse látszanak a kockák a hasamon, hiába tolom a hasprést és lábemelést. Jaa ! , hogy ez azért van mert a legtöbb embernek a hasára megy a zsír ! :O (ha kevés ha nem)
2014. aug. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor mit kell csinálni,hogyan,hányszor edzeni? Konkrét,értelmes vàlaszt kérek
2014. aug. 13. 22:54
 9/19 anonim ***** válasza:

Nálad egyszerre nem megy, mert nem extrém ektomorf vagy. Előbb tömegnövelő étrend kell és súlyzós edzés, majd ha lesz elég izom rajtad, akkor szálasító diéta. De ekkor is marad a súlyzós edzés csak megy mellé több aerob edzés is.


Addig is:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.


Tömegnövelő étrend: napi 2g x testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch)alkattól függően.

Zsíból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2014. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Keresek edzőtársat,

Valakinek nincs kedve?

2014. aug. 13. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!