Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 2-3 km futás, utána...

Napi 2-3 km futás, utána rögtön ha hazaértem 100 db súlyzós kitörés,100 db súlyzós guggolás jó? (lent) 17L

Figyelt kérdés

Nagyon sokat sportoltam régen, de ebben a tanévben kicsit "eltunyultam". Nyáron most újra elkezdtem a dolgokat;eljártam kajakozni, futottam, de ugy"komolyabban" július közepe-vége fele kezdtem el. Az amúgy a kérdésben fent leírtakat jelenti. 2db két kilós súllyal dolgozom. Minden negyedik nap pihi.

Plusz hozzá rendes (legfőképp fehérjedús) étrend.

Leginkább a fenekemen szeretnék változtatni. Kis felesleg felment rá, kerekíteni, feszesíteni, formálni terveztem.

Ez így jó?

jelenleg 177 cm és 65 kg vagyok

(hibákért bocsánat, telefonról vagyok!)


2014. aug. 14. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Kerekítés, feszesítés = izomnövelés. Ugyanis az izom adja a kerek formát! Izomnöveléshez pedig kalória plusz kell (tömegnövelő étrend) és elég nagy terhelés. Nem elég a kis súlyos bohóckodás, attól nem lesz izomnövekedés. Akkora súllyal kellene guggolni, amiből már nem megy csak 12-15 ismétlés egy sorozatban. Kitörésnél is nem kisbaba súly kell, hanem amivel nem tudsz lábanként 20-nál többet végezni. ÉS akkor ezekből 4-4 sorozat gyakorlatonként. És heti 1-2 (de komoly lábazásnál inkább heti 1) lábedzés kell, nem több, mert nem tudsz regenerálódni, nem lesz izmosodás!

A 2 kilós súlyzócska pedig jó lesz ajtót kitámasztani.:)

2014. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tested alakját az izmok adják. Viszont nem lehet egyszerre izmot növelni és zsírt leadni, mert különböző étrend kell hozzájuk. Tehát ha te kerek feneket akarsz, akkor ahhoz elösször izmot kell építeni oda. Ez viszont csak fehérjedús táplálkozással és tömegnövelő étrenddel lehetséges (amikor több energiát viszel be egy nap, mint amennyit elhasználsz). De a kis súlyos edzések nem jók izomnövekedésre, olyan gyakorlatok-súlyok kellenének, amivel maximum 10-12 ismétlés megy csak egyszerre.


Az edzés is fura, elösszőr szokták végezni a súlyzós/saját testsúlyos edzéseket, majd az után a kardió edzéseket. De mivel említetted (közvetve) hogy izmosodni szeretnél, viszont a futás elég sok kalóriát el tud égetni, így célszerűbb volna elösszőr kalóriaplusszba kerülni.


Az edzés meg menjen mindenre (láb, has, hát, vál, bicepsz, tricepsz), úgy lesz arányos majd a formád, és én azért minden edzés után tartanék legalább egy pihenőnapot.


Tömegnövelés után, mert sajnos ilyenkor zsírosodik is az ember, mehet szépen a szálkásítás, ugyanazzal az edzéssel, kissé emeltebb fehérjével és kevés szénhidráttal. Ilyenkor már jobban mehet a kardió(futás) edzés is. Persze ez mindig attól függ, mennyire vagy hajlamos a zsírosodásra.


Nőknél mindig van olyan félelem, hogy túl izmosak lesznek, ezért edzenek kis súlyokkal, de hidd el, ez nem igaz. Nő biológiailag "képtelen" túl izmos lenni (persze naturál szinte).


Most hírtelen ennyit szedtem össze, lehet kissé kaotikus, de majd írnak még, vagy kérdezel mi nem tiszta.

2014. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem jó.

Súlyzós edzés előtt futni tilos, maximum bemelegíteni szabd vele.

2014. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Kerekítés, feszesítés = izomnövelés. Ugyanis az izom adja a kerek formát! Izomnöveléshez pedig kalória plusz kell (tömegnövelő étrend)..."


Ezt nem egészen értem.Azt írta a kérdező,hogy van felesleg a fenekén,kerekíteni,formálni szeretné.De ehhez miért kell feltétlen tömegnövelő étrend? Attól még nem lehet formás,kerek feneke,ha nem tömegnövelő étrendet követ?

2014. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, ha most is alapból nagyon kerek. De szálkásításkor kicsit laposodik is, ezért kell előtte izmosítani. Így érthető? :-)
2014. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja,értem,köszi.
2014. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!