Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Itthoni kiegészítő edzés,...

Itthoni kiegészítő edzés, milyen gyakorlatokkal?

Figyelt kérdés
Lejárok rendszeresen edzeni a terembe. Emellett most beszereztem 2 db 7kg-os súlyzót itthonra. Tudnátok mondani pár gyakorlatot amiket itthon is tudok végezni. Legfőképp a vállamat kéne edzenem, de a bicepszre is várok gyakorlatokat. Oldalemeléseknél még nem érem el a 6 ismétlést ekkora súllyal szóval az még nem kivitelezhető itthon.
2014. aug. 14. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig az jó lenne. Eleve szerelhető két 20 kilós súlyzó kellett volna, nem egy 7 kilós nem szerelhető barbisúlyocska. Pl guggoláshoz, hátizomgyakorlatokhoz sem elég.


Kezdőknek két hónapig teljes testes 3 napos edzésterv kell, pl: fekvenyomás (vagy fekvőtámasz), guggolás, evezés (vagy húzódzkodás), vállból nyomás, bicepsz állva két egykezessel, hátsó támaszos tolódzkodás (vagy ülve tarkóhoz engedés eg db egykezessel), hasprés, egylábas vádli állva. Kb ilyen kellene és majd két hónap múlva mehet majd osztott edzés is, ahol már egy edzésen csak 2-3 izomcsoport lesz megdolgozva, de több gyakorlattal.

2014. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de... A súlyzókat kaptam, régi, nem szerelhető, én mértem le igazából semmiféle jelölés sincs rajta... igazi retro :) Másrészt nem vagyok kezdő mint írtam rendszeresen lejárok edzeni.
2014. aug. 14. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki nem tud oldalemelni 7 kilócskával az haladó? Nem cseszegetésből, de hidd el még az vagy. Egy haladó nem kérdezi, hogy mit tegyen, mert tudja.


Akkor figyu: vállra: vállból nyomás, oldalemelés, oldalemelés döntött törzzsel, állighúzás (igen, lehet két egykezessel is!) , előre emelés.


bicepsz: állva váltott kézzel beforgatós, ülve egyszerre két egykezessel karhajlítás, koncentrlt bicepsz, kalapács.


Remélem így okés. :)


ja és mindig annyi súly kellene amivel megy 10-12 ismétlés, szóval már csak ezért sem jó a fix súlyzó. De ezt tudod te is, hiszen nem vagy kezdő.

2014. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!