Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti milyen étrendet ajánlanátok...

Ti milyen étrendet ajánlanátok egy 12 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Jó ideje edzek keményen, lassan egy éve és egy ideje már (4-5 hónapja) szálkásítok is és egészségesebben étkezem, de a hasamon még mindig nem látszódik semmi nagyobb változás. Ti milyen étrendet ajánlanátok? Nem grammok méregetésére gondolok, csak hogy reggelire mit egyek, mennyit stb. Anyukám nem tud mindig főzni, ezért lyukadunk ki néha KFC-nél meg ilyen gyorséttermeknél. Mennyit aludjak? Mit egyek délben, mennyit, mit hanyagoljak, és azokat milyen gyakran lehet enni?


Előre nagyon köszönöm a választ.



2014. aug. 18. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
4-5 hónapja "szállásítasz" és még nem látszik? Egy szálkásítás kb 8-12 hétig tart. Olvasd el a sárga kapszula című könyvet, és képbe leszel
2014. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz méregetni, akkor legalább ezeket tartsd be:


Alacsony(!) szénhidrátbevitel szükséges és az is legyen minőségi, például barna rizs, zab(natúr, nem a cukros szar), teljes kiőrlésű kenyér, zöldségek.


Nagyon fontos a magas(!) fehérjebevitel, csirkemellből, esetleg comb, ha már KFC, tojásfehérje, cottage cheese, sovány túró, sovány sajt.


Fontos a telítetlen zsír, például olíva olaj.


Fontos a magas rostbevitel, tehát zöldségfogyasztás. És nem a paprika, paradicsom. Uborka, cukini, saláta, káposzta..


Fontos, hogy naponta 5-6-szor egyél, sokszor és inkább kevesebbet. Pont annyit, hogy kijöjjön a napi 5-6 étkezés.


Igyál sok vizet (így látatlanban a te eseteben talán 2-2,5 liter), ismétlem vizet, ne a cukros szarokat, mert az is plusz szénhidrát.


Ne egyél cukros és zsíros ételeket.


Fontos a heti 3-4 aerob edzés és saját testsúlyos (fegyenc) edzés is.


Pontos értékeket nem tudok mondani, de, ha ezeket betartod nagy baj már nem lehet. Mivel nem írtad a súlyodat valamint méricskélni sem akarsz ezért csak ennyit tudtam segíteni.

2014. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és ne igyál tejet, mert gátolja az emésztést valamint zsíros.
2014. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadom a tanácsaidat. Egyébként 50 kg vagyok (pontosabban 49) és különösen erős testalkatú, olyan, mint régen a parasztok, szóval eleve kicsit szélesebb a vállam és vastagabb a combom; plusz nem tudom, ez mennyire számít, de korán értem. Bár lehet, hogy ez kitaláltad abból, hogy szálkásítok. :D
2014. aug. 18. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért ne vidd túlzásba a diétát. Heti 0,5-1kg fogyás az egészséges, attól több ne legyen.
2014. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, én nem fogyni akarok, dehogy! :D Csak az edzés semmit nem ér, ha közben mindent összekajál az ember.
2014. aug. 19. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig a szálkásítás a zsírleadást jelenti. De, ha nem szeretnél sokat fogyni, akkor ne legyen túl alacsony a szénhidrát beviteled, de magas sem!
2014. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!