Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik edzőtermet ajánlanátok...

Melyik edzőtermet ajánlanátok Budapesten, illetve melyiket érdemes elkerülni? Elsősorban az Árpád-híd környékén keresek (3 és 13ker). Ha most fogok neki, akkor milyen edzésprogramot célszerű követnem?

Figyelt kérdés

Gilda Max például milyen? Amellett szinte minden nap eljövök, útba esne a Flórián téri.

Több embertől hallottam már, hogy jó alkatom van, ha kicsit eljárnék erősíteni, nagyon jól nézhetnék ki, legyen igazuk.. Jelenleg 99kg vagyok kb 172cm-rel, tehát lenne még mit leadni, nem tömegnövelni szeretnék, hanem szálkásítani. Milyen programot célszerű követnem? Nagyon idegen vagyok a témában. Anno, még a kolis időszakban a kolesz saját edzőtermébe időnként lejártunk, de ennyi, azóta nem jártam el erősíteni.



2014. aug. 18. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

A gilda-k jók, de a duna plázánál van a bodybuilder gym.

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bár nem minden gyakorlatot értek abból, amit írtál, nagy része azért megvan. Jobban tartok attól, hogy az elején mennyire bizonytalan leszek, és ez sütni fog rólam, sosem voltam még ilyen helyen, úgymond nem tudom hogy szokás itt viselkedni. Próbáltam ismerőst keresni, de csak olyat találtam, aki a várok másik felén jár.

Cardio gépeket érdemes már az elején használni, vagy inkább majd idővel?

2014. aug. 18. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!