Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a kreatint abba hagyom...

Ha a kreatint abba hagyom akkor vissza esik minden vagy meg marad belöle valami?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Marad belőle.
2014. aug. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
marad belőle valamennyi.
2014. aug. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amennyivel többet edzettél a kreatin anyagcsre növelő hatásától jóval könnyebben, az így könnyített többlet munkával felépített többlet izom meg marad.


Ha viszont nem edzettél többet a korábban szokásosnál, akkor ez nem lesz sokkal több.


A kreatin csak könnyíti az izom munkát, hogy többet tudj elvégezni belőle nagyobb fáradás nélkül. Ha ezt kihasználod az izom építéshez, akkor lesz többlet izom belőle, ha nem, akkor nem nagyon.

2014. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen a válaszokat.És az 100% ggarantált hogy jobban fogom birni az edzést?
2014. aug. 21. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha rendben a kaja is, pihenés, akkor igen.
2014. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

közben még nagyon sokat jelent a megfelelő izotóniás folyadék fogyasztás is. Sokszor, ha fáradt vagyok, kezd elnehezülni az izmom, bedobok kis tengeri sót és iszom rá vizet, bőségesen amennyi jólesik.

(Vannak jó izotóniás italok is erre, komplexebb anyagokkal!)


Így nem is görcsöl be az izom, mint só nélkül szokott (nálam) vízfogyasztás után és a folyadék háztartás is rendben van, amiben a só pótlás nagy szerepet játszik.

A vízzel együtt sok sót veszít a szervezet, ezért kell azt pótolni.


A Nátrium só hiánya az izmok erőnlétét csökkenti és fáradékonnyá tesz.

A Kálium só hiánya izomgörcsöt okoz.


Több féle sót is lehet pótolni de ezekre rájöttem, nálam ekkor szűnt meg a korábbi rendszeres izom görcsölés és a fáradékonyság. Igaz azóta fogyasztok kreatint is.


Emlékszem hosszú kihagyás után múlt évben kezdtem újra a kreatint. Hihetetlen erőt adott. Elsőre még jóval nagyobbat, mint a mostani évben.


.


Előtte utoljára 2004-ben szedtem kreatint.

Az is emlékezetes év volt. Arra is úgy emlékszem, hogy olyan dolgokat tudtam csinálni tartósan, amit korábban még fiatalabb koromban sem soha. Ilyen kitartóan nem bírtam az ismétlődő szakaszos terhelést korábban, kreatin nélkül.


Szerintem próbáld ki.

A következő évben viszont lehet, hogy nem fog ennyire hatni. Ezt már másoktól is hallottam, hogy másodszorra, következő évben már kisebb ez a hatás.

2014. aug. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :)
2014. aug. 22. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!