Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A következő videó alapján...

Rapidio kérdése:

A következő videó alapján érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=qqI92VLnF-8


És ezt írtam fel magamnak :


1. Aerobik + gimnasztika


2. Mellezés 3x 12 (1 perc pihi)


3. Vállazás 3x12 (1 perc pihi)


4. Házatás (Mellrehúzom) 3x12 (1perc pihi)


5. Hiper hajlítás 3x12


6. Bicepsz 3x12


7. Tricepsz 3x12


8. Guggolás 3x12


9. Combhajlítás 3x12


10. Vádli 3x50


11. Hasprés


12. Has nyújtás


Multi vitamin készítmény , Táplálék kiegészítő , Izületvédő .


Szeretnék kocka hasat.

97 kg vagyok .

Ma kezdek el életemben először kondizni.

Ebbe a konditerembe megyek :


[link]


Kérlek titeket hogy segítsetek.

A videóban nem tudom hogy milyen vitamin étrend kiegészítő és izület védő kell.

A honlapon étrendet sem találtam.

Kérlek tapasztalat alapján és hozá értően Tanácsoljatok étrendet!


A honlap címe : [link]

RP



2014. aug. 21. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyan gyakorlat nincs, hogy mellezés, hátazás, stb..

Nem aerobik (ez mást jelent) kell, hanem aerob edzés, ami lehet kocogás, bicajozás, lépcsőző gépezés, ellipszis,stb... és nem edzés előtt, hanem után vagy külön időpontban. Edzés előtt bemelegítésnek max 5 perc.


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.


ha többet akarsz tudni, akkor töltsd le a sárga kapszula című könyvet és olvasd el.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Ja, a fehérjét közel zsírmentes tömegre számold, ha pedig sok a zsír rajtad, akkor elég teljes tömegedre 2g x ttkg.

2014. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

1500 ft az edzés terv ahova megyek.

Ami a vedeó-ban van az jó akkor?

Vagy kérjek külön nekem edzés tervet?

Az a baj hogy amit leírtál annak a felét nem értem :(

Tehát reggel zabpehely

ebéd vacsi meg húsos étel?

Bocsánat csak végre egyszer a életben szeretnék elérni valamit mert mindig feladtam.A példaképem Scott Adkins és tudom hogy rengeted idő mire az ő szintjét elérem de ez az álmom.

De kezdetnek szeretnék végre kocka hasat hogy ne szégyelljem a testem a strandon. Köszönöm nagyon a segítséged!

2014. aug. 21. 14:21
 3/11 anonim ***** válasza:

Adkins szintjét nem sokan érik el, ahhoz olyan genetika kell és talán még kis koksz is. Naturálban ez nem fog menni, pláne kevésbé jó genetikával.

De majd meglátod később, hogy Sanyi bácsinak igaza van.:)


Kérj edzéstervet, ha van hozzáértő edző. Egyébként teljesen magyarul, érthetően írtam le a gyakorlatokat. A bodybuilder.hu oldalon meg is találod a gyakorlatokat az edzéstervek fülnél. Van minden gyakorlatról videós bemutatás is.


Nálam egy diéta kb ilyen: reggel zabpehely proteinnel, majd 2,53 óránként csirkemell-pici rizs-zöldség. Edzés után protein + glutamin, majd rá kb 30 percre megint szilárd kaja, csirke-zöldség. És este még lefekvés előtt 1 órával még 150g sovány túró egy kis proteinnel ízesítve.

2014. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket :D

2-3 Hónap alatt lehet kockahasat edzeni vagy ez hosszabb folyamat? Első cél a kockahas :)

2014. aug. 21. 14:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de ez függ attól is, hogy most mennyi zsír van rajtad. Heti 0,5- 1kg zsír jöhet le jó diétával, edzéssel.
2014. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha kövér vagyok akkor miért kell a drága tömegnővelő?
2014. aug. 21. 14:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki írta, hogy tömegnövelő kell?
2014. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Írták h kell étrend kiegészítő meg fehérjepor ha jól emlékszem.

A fehérje meg gondolom hízlal de az izmoknak kell.

2014. aug. 21. 15:24
 9/11 anonim ***** válasza:

A fehérje az nem tömegnövelő. A tömegnövelő tápkiegek nagy része szénhidrát, ne keverd ösze. Sehol nem írtam tömegnövelőt. Fehérje pedig kell, ha nem akarsz izomból fogyni. De nem muszáj tápkieg a fehérjéből sem, ha megvan szilárd kajából a napi 2g x ttkg fehérje. A fehérje por csak egy alternatíva a bevitelre, egy kis részét azzal is tudod fedezni, ha kajával nem megy. Remélem így érthető.


És nem a fehérjétől hízol, az kell az izmoknak, hanem a napi össz kalória beviteltől!!

2014. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ahha!

Már értem köszi!

2014. aug. 21. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!