Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem tudom vállból kinyomni...

Ha nem tudom vállból kinyomni a saját súlyomat, akkor a kézenállás segíthet erre edzeni?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kézenállásból való nyomásra gondolok, azon a logikán elindulva ha pl. a fekvőtámasz sem megy, akkor először azzal kéne foglalkozni fekvenyomás helyett. Mert ha a saját testemet sem tudom rendesen kontrolálni, akkor mi értelme addig súlyokat mozgatni? Lehet, hogy a gondolkodásommal van a baj, felvilágosítanátok hogyha így van?
2014. aug. 29. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem rossz ötlet egy abszolút nulláról kezdő embernek saját súlyos edzéssel foglalkoznia egy kicsit. Ez akár helyettesítheti is valamilyen szinten a kezdő osztott átmozgató súlyzós edzéstervet. Mondjuk a fegyencedzés lépéseinek 5.-6. nehézségi fokozatáig érdemes eljutni.


A saját súlyod súlyzóval történő, vállból való kinyomásán egy ideig még ne gondolkodj.

2014. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok annyira kezdő szerintem. Jelenleg szabályosan max 65-70 kg-t tudnék kinyomni állva rúddal és 82 vagyok viszont a kézenállásból fekvő sem megy és itt láttam összefüggést. És nem helyettesítésnek gondoltam, hanem rendes edzés mellé kiegészítésnek, de ha nincs értelme, akkor nem csinálom, ezért kérdeztem.
2014. aug. 29. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Kiegészítheted. Ha pedig nem megy egy saját súlyos gyakorlat, akkor vagy fogsz egy kisebb súlyt, vagy egy könnyebbített fajtáját a saját testsúlyos gyakorlatnak (ennek adhat jó támpontot a fegyencedzés, de amúgy sok baromság van benne) és rákészülsz vele.
2014. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha ennyivel nyomsz állva és vagy 80 kiló körül,akkor elvileg a hspu-nak lazán mennie kellene falnál,mert a fej miatt az csak fél mozgástartomány,míg súlyzóval meg teljes.

lehet,hogy a kivitele szokatlan vagy valami ilyesmi.

de amúgy igen,váll naphoz simán beillesztheted.

2014. aug. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi,mindenképp beleteszem, akkor és konkrétan erre gondoltam:

[link]

Tehát teljes mozgástartományban végzett nyomásra. Egyébként ez már milyen szint egy átlagos testépítőnek? Saját súlyos fejfölé nyomás jónak számít vagy teljesen átlagos? Mert csak 1-2 embert szoktam látni csinálni a hagyományos rudas nyomást de ők 100 kg felett szériáznak.

2014. aug. 30. 03:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért az már nem egy kezdő szint, ha kinyomod a saját súlyodat rúddal vállból.
2014. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!