Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tolódzkodás megdolgoztatja...

A tolódzkodás megdolgoztatja az egész mellizmot?

Figyelt kérdés
Mikor szoktam csinálni az egész mellizmom nagyon bedurran, még a felső része is. Én úgy tudtam ez csak a mellizom alsó részére jó és a tricepszre. Lehetséges maximális izomfejlettség mellizom terén ha valaki csak ezt a gyakorlatot és a fekvenyomást csinálja? Fejlődni fog tőle a mellizom minden része?
2014. aug. 31. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Végül is igen, az egész mellizmot megdolgoztatja. A mellizom egy izom, igazából nincs olyan hogy alsó és felső része. Csak olyan gyakorlatok vannak, amik jobban terhelik a felső, illetve alsó részét az izomnak. Szóval gyakorlatilag az összes mell gyakorlat terheli az egész mellizmot, így a tolódszkodás is, ha szélesen, előre dőlve csinálod.

Véleményem szerint az egyik legjobb mell gyakorlat a tolódszkodás. Lehet tőle fejlődni.

Mikor Arnoldot kérdezték anno, hogy melyek azok a gyakorlatok, amelyekkel leghatékonyabban tudja edzeni a mell izmait, a fekvenyomást, tolódszkodást, és tárogatást emelte ki.

2014. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megdolgoztatja de eleve a saját testsúlyos gyakorlatoktól ne várj nagy melleket, nézz meg egy szertornász mellkast, kb annyit érhetsz el Te is, évek múlva.

Youtube-on van pár saját testsúllyal edző fiatal gyerek, akik már 25-40kg-kal a derekukra kötve tolódzkodnak, na oda eljutni, sem elég fél év.

2014. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél jobban előredőlsz annál jobban terheled a melled. De vigyázz, előre ne ess.
2014. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy plusz súllyal csinálom természetesen ha már edzőteremben vagyok. Saját súllyal akár 20-30 ismétlés is megy, úgyhogy 10-15 kg plusszal szoktam jelenleg. De egyébként ha egy 80 kg-s ember plusz 20 kg-val csinálja ezt a gyakorlatot, akkor fekvenyomásban is körülbelül 100 kg-val kéne mennie vagy ez nem így működik?
2014. aug. 31. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:

előredőlve hatásosabb, de fekvőtámasz megfelelő terheléssel leginkább.


terelés nem csak nagy súly lehet, és saját testsúllyal is lehet testet építeni, nagyobbat mint egy átlag tornászé.

2014. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem "szokásos gyúrós kötekedésből" de mellőzzük már ezt a kérdez valaki valamit egy nagyszerű gyakorlatról, és elkezdünk papolni a fekvőtámaszról féle dolgot. Az is egy jó gyakorlat, de nem ez a kategória...


Kérdező, ez azért nem így működik. A dőlésszög változtatásával más segédizmok, más mértékben segítenek be a nyomásba. Legkisebb szög a tolódszkodás, utána a negatív nyomás, majd a fekvenyomás, utána a + pados nyomások, majd a mellről nyomás. Az egyén genetikája határozza meg, hogy melyikben erősebb, van aki nagyobb súly nyom mellről mint fekve, van aki meg nagyobb súlyt nyom ferde padon, mint negatívban.

2014. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!