Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mivel jobb inni a turmixot?

Mivel jobb inni a turmixot?

Figyelt kérdés
Pl. protein,vagy szénhidrát? Mindenki mást mond eddig vízzel ittam mert nem szeretem a tejet annyira de most rászoktam hogy tejjel iszom mert azt mondják egészségesebb szerintetek?

2014. szept. 6. 21:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

54%-os ne legyél már ennyire beszűkült, mindig jön valami arc, akinek a nagypapája tejen él, és nem tudom hány éves. Annyira nem értem, hogy mi fordul meg ilyenkor az emberek fejében, hogy ez most aztán egy mindent elsöprő érv lesz, mert a nagypapa él és virul. Ha megfigyelünk egy halmazt, amely mondjuk az "emberek, akik tejet fogyasztanak", azok közül lesz egy átlag, amely alatt és fölött is találunk embereket, tehát tökre lehetséges, hogy valaki különleges körülmények között is (pl. hátráltató tényezőnek felfogott tejfogyasztás) tovább él, mint egy elméletileg egészségesebben élő ember, mert a "tejet nem fogyasztó" emberek halmaznak is van egy alja, ami egy ilyen kis és részletkérdéses szempontot figyelembe véve nem fog hatalmas különbséget adni. Mégis minden komoly szaktekintély csúnya dolgokat mond a tejről, ezer meg ezer cikkben le van írva a lényeg, és nem csak a testépítők hangoztatják.



[link]

2014. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Utolsó! Pár éve, nem is olyan rég még a disznózsír volt kikiáltva közellenségnek, most meg már lassan ott tartunk, hogy az egyik legegészségesebb zsiradék.

Az ugyanakkor egykor agyon sztárolt margarint meg már lassan élelmiszer ipari hulladék kategóriába sorolják.


Most úgy látszik éppen a tej van soron. Nem baj, majd elmúlik ez is.


Mondjuk, ha az én érvem gyenge, akkor az, hogy azé ne igyá tejet, mer az a tehénből jön meg a macska issza, nem tudom mi?

Ennyi erővel tojást se egyél, mert az meg a tyúkból jön.

Ekkora baromságokat. Na jó, tudjuk a testépítőket nem az eszükért szeretjük.

2014. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

No! Ezt már pár hónapja leírtam egy kommentemben, de tömören vázolnám most is, mert itt sokan téveszméket kergetnek. Alapvetően ezt a hozzászólásodat is csak a saját beszűkült világod bezártsága, és a többi iránti közöny határozta meg. Hiszen elég buta dolog úgy véleményt alkotni egy témáról, hogy nem sok fogalmad van az egészről, ráadásul a témával kapcsolatos elméletek lefolyását sem követed nyomon, ezért mindent a saját szintedre egyszerűsítesz.


Hogy is értem ezt? Kb úgy, hogy csak az alapján ítéled meg ezt az "egészséges-nem egészséges" hullámzást, hogy Te éppen mit hallasz, pedig az egész táplálkozástudományi elméletáradat 'kicsit' összetettebb annál, mint hogy egyszer a disznózsír az egészségtelen, egyszer meg a tej, máskor a margarin. Vannak kidolgozott teóriák, amelyek már évek óta állnak szilárdan, abban nyilván igazad van, hogy itt neten az ember csak kiválaszt egy neki szimpatikusat, beleássa magát, aztán eldönti, hogy mennyire tetszik neki. Én pl. ellentmondásokat véltem felfedezni a sztenderd testépítő étkezési tanácsokban, ezért körülnéztem, hogy más berkekben hogy is megy ez, és elég sok mindenre választ találtam, ezért tetszett meg a paleo.


Tehát ez a


"Pár éve, nem is olyan rég még a disznózsír volt kikiáltva közellenségnek, most meg már lassan ott tartunk, hogy az egyik legegészségesebb zsiradék.

Az ugyanakkor egykor agyon sztárolt margarint meg már lassan élelmiszer ipari hulladék kategóriába sorolják.


Most úgy látszik éppen a tej van soron. Nem baj, majd elmúlik ez is. "


dolog valójában úgy működik, hogy a médiába a különböző elméletek és elvrendszerek más-más gyakorisággal és hatékonysággal szivárogtak be. Mert Te csak annyit észlelsz az egészből, hogy egyszer ezt mondják, egyszer azt, de ezt nem egy egységes szervezet mondja. Az egyik párt korrupt, pénztől és gazdasági érdekektől szennyezett dietetikus társaság, a paleo vádja szerint minden döntésüket és élelmiszeripari elméletüket csak a pénz mozgatja. Tehát a disznózsírt jó dolog volt kikiáltani hízlalónak és koleszterinnövelőnek, mert nagyobb a kereslet a koleszterincsökkentőkre és a fogyitabikra. Egyszerű képlet. De a másik elmélet (ami nekem bejövős) SOHA nem mondta, hogy a disznózsír nem jó dolog, végig konzekvensen és rendíthetetlenül kiált az igaza mellett, a felépített elméletnek eleget téve. Ugyanezt tették a dietetikusok is, akik a médiába jobban bekerültek, ezért a táplálkozástudományi alapelveket ők határozzák meg, ezért axióma minden ember számára, hogy a tej egészséges. Ők most is ezt mondják, egyszerűen azért érzékeled a változást a tej ellenzésével kapcsolatban, mert a másik elmélet jobban felszínre tudott kerülni (éljen az internet).


"Mondjuk, ha az én érvem gyenge, akkor az, hogy azé ne igyá tejet, mer az a tehénből jön meg a macska issza, nem tudom mi? "


Evolúciós szempontból szilárd alapokon nyugvó érv. A macskás dolog meg csak poén.


"Ennyi erővel tojást se egyél, mert az meg a tyúkból jön. "


Na ja, csak a tojáshoz "némileg" több közünk volt a paleolit korban, mint a tehéntejhez.


"Ekkora baromságokat. Na jó, tudjuk a testépítőket nem az eszükért szeretjük."


Ez meg tök sztereotípia. Méltó lezárása egy erőltetett oltogatásnak, kötekedésnek.

2014. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez a paleó a mostani, trendi divattáplálkozás.

Ugyanaz, mint amikor pár éve mindenki vegetáriánus akart lenni. Most ugyanazok a paleósok, akik 10 éve még vegetariánusok voltak, saját ismertégi körből, tapasztalatból beszélek.

Az meg küön k:-) rvajó, hogy azok fikázzák a tejet, akik kétpofára zabálják a túrót meg a sajtot.

2014. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A paleo kompromisszumként eltűri a túrót meg a sajtot, de nyilván nem a legjobb. És azt honnan tudod, hogy én két pofára zabálom? Szoktam tenni kicsit a rántottámba, oszt annyi, nem viszem túlzásba.


Meg én sosem leszek paleos sajnos, mert kell a ch az edzéshez :( Hogy is lehetnék az a napi 400 gramm rizsemmel meg az edzés utáni inzulinbombámmal :$


A paleo étrend meg egy több millió éves "divat", sokkal inkább illik ez a csúnya szó a modern táplálkozási dogmákra, amelyek elveiben max száz évesek (annyise), a gyakorlatban is csak pár ezer évről beszélünk.


Mindegy, én nem írok még egy hosszú kommentet, ha a negyedére se reagálsz.

2014. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Tableten vagyok, nem tudok hosszan írni. Nem rád értettem a tej, túró, sajt dolgot.

Egyet árulj már el, az eredeti paleó idején hány évig éltek az emberek?

2014. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az eredeti paleo idején? 70-72 évig. Tudod az a baj, hogy abból indulsz ki, amit sejteni vélsz, pedig nem nézel utána rendesen a dolgoknak.


A természeti népeknél (akiknek életmódja az ősemberhez hasonlatos) a várható élettartam 30-40 év. Ez azonban nem azt jelenti, hogy mindenki eddig él, az 50 éves ember pedig egy igazi aggastyán arrafelé. Nem, ez csak egy átlag, amely a hatalmas csecsemőhalandóság miatt ennyire alacsony. Ha a természeti népek megtartanák az életmódjukat, de jobb orvosi ellátásban részesülnének, akkor magasabb lenne a várható élettartam, amely mint mondtam, csak az emberek életkorának számtani közepe. Az átlagos elhalálozási kor viszont arról ad képet, hogy hány évesen halnak meg leggyakrabban az emberek, ez a szám a nomád népeknél 70-75 közötti, de az emberek 20-30%-a ennél is tovább él. Tehát azt összevetve, hogy mennyi viszontagság és nehézség vegyül az ő életükbe, nagyon magas ez a 70-75 éves kor, amit leggyakrabban megélnek. Ha pedig egy nomád emberkét nyugati étrend alapján kezdesz el táplálni, idős korára 90%-os biztonsággal elhízik, 30-50 %-os eséllyel kardiovaszkuláris betegségek fogják gyötörni.


Szóval amíg ilyen lerágott csontokkal és réges rég megcáfolt hülyeségekkel jössz, mint ennek a két definíciónak és statisztikának az összekeverése, addig nincs elég háttértudásod fikázni egy elvrendszert.

2014. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
a tej egészséges.
2014. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Már mindent értek.
2014. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!