Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a legjobb kezdő erőemel...

Melyik a legjobb kezdő erőemelő edzésprogram, amellyel nagy súlyokat bírok majd megmozgatni a végén?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 7. 12:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok erőemelő, de kontárként az a véleményem, hogy teljesen kezdőknek minden súlyzós/ellenállásos edzés ese4tében kell minimum egy-két hónap átmozgatás.

Ez heti három teljes testes edzést jelent, és minden edzésnapot pihenőnap követ, tehát az edzések legyenek mondjuk hétfőn, szerdán és pénteken.

Minden alkalommal végezheted a következő gyakorlatokat;


1. Bemelegítés: 5-10 perc szobabiciklizés és gimnasztika

2. 4x10 Guggolás

3. 4x10 Fekvenyomás

4. 4x10 Felhúzás

5. 3xamennyi megy Húzódzkodás

6. 3x10 Mellről nyomás állva rúddal

7. Nyújtás


A sorozatok munkasorozatokat jelentenek, vagyis előtte (főleg az első három gyakorlatnál) kellenek bemelegítő sorozatok is, kisebb súllyal és nagyobb ismétlésszámmal.


Szerintem egy-két hónapig simán csinálhatod ezt a rutint, kezd el kisebb súlyokkal mint amennyivel megbírod csinálni az előírt ismétlésszámokat és időről időre (tehát edzésről, edzésre vagy hétről hétre ahogy sikerül) próbáld meg emelni a súlyokat. Ha nem tudsz emelni a súlyon, akkor az ismétlésszámon emelj egyet, majd még egyet, aztán következő alkalommal tegyél rá plusz 5kg-ot, nem baj ha csak nyolc megy vele, akkor is elkezdheted tornázni felfele majd az ismétlésszámot egészen 12-ig.


Ez egyébként nem egy profi erőemelő edzésterv, mint az ötszörötözés, nincs benne olyan hogy felmész az egyismétléses maxodig stb.. De szerintem átmozgatásnak tökéletes.

2014. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!