Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bicepsz edzés, jó így?

Bicepsz edzés, jó így?

Figyelt kérdés
Két-három feladatsort csinálok, piramisban, elkezdem kicsi súllyal és sok ismétléssel aztán növelem a súlyt és csökkentem az ismétlést. Addig csinálom ameddig bírom, az utolsó ismétlésekre már kicsit rászoktam segíteni a másik kézzel. Utána mindig olyan érzés mintha felpumpálták volna és kevésbé szoktam tudni behajlítani és teljesen kinyújtani sem megy annyira. Ezt kell éreznem? Másnapra viszont sosincs izomlázam, tudom, hogy ez nem feltétele a jó edzésnek, de azért mégiscsak legalább lenne egy kis jele annak, hogy edzettem.

2014. szept. 9. 08:59
 1/7 csabika1971 válasza:
Teljesen rossz, és azt sem írod le, hogy ezt mennyi naponként csinálod. Vagy minden nap?
2014. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2-3 gyakorlat,4 sorozattal 8 ismetlessel.
2014. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hétfőnként van bicepsz napom
2014. szept. 9. 11:02
 4/7 Xyrot ***** válasza:

Ha minden hétfőn bicepszezel az jó úgy..megvan a regenerálodási ideje..kisebb izmokra/izomcsoportokra végezz 2-3 gyakorlatot 3-4 szériát (kör) és 8-12 ismétlést!

Nagyobb izmokra/izomcsoportokra mehet 3-4 gyakorlat 3-4 körrel 8-12 ismétléssel!

A több nem jobb..ez fontos..a sok ismétléstől nem lesz nagyobb bicepszed..tulajdon képen nem az edzéstől nő az izom :)

2014. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez a piramis dolog nem jó? Nekem azt mondták, hogy ez jobb tömegnövelésre.
2014. szept. 9. 12:02
 6/7 Xyrot ***** válasza:

A piramis nagyon jó..hol mondtam azt, hogy nem?

Csak írtad, hogy "addig csinálom ameddig bíróm" na ez nem jó..akkora súllyal kell amivel 8-12 ismétlést tudsz végezni max persze mindezt helyesen! Az izomláz nem a feltétlen fejlődésnek a jele..attól még erősődhetsz, nőhet az izom is és nem kell legyen izomlázad..én a vállnál vagyok úgy..szinte sosincs pedig azt is megedzem rendesen!

2014. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
megy annyi, csak egy kis rásegítéssel. Nem azért nem megy mert nem bírom el hanem mert már kifáradt (nekem azt mondták hogy "bukásig kell edzeni" és ezért minél többet próbálok kiszenvedni)
2014. szept. 9. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!