Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem megy a guggolás?

Miért nem megy a guggolás?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és egész egyszerűen rosszul vagyok a guggolástól. Alapvetően nagy erővel rendelkezem, ezért is kezdtem az erőemelés felé tekingetni. Fekvenyomás, felhúzás megy nagy súllyal, szabályosan, de egyszerűen guggolni nem tudok. Nincs izületi problémám vagy fájdalmam, sokkal inkább azt érzem hogy "összeesek" a súly alatt, és nagyon nehezen állok fel. Jelenleg 70 kilóval szériázok 8-as sorozatokban, de ez édeskevés. Már régóta lábazok, például a lábtoló is megy nagy súllyal, a vádlizás is meg a combfeszítő, combhajlító gyakorlatok is rendben vannak. Lehet rosszul veszem a levegőt guggolás közben? Vagy rossz technikával csinálom?

2014. szept. 9. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Először súly nélkül tanuld meg a technikáját, utána szerintem menni fog.
2014. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

8as sorozat: ha nem tudsz guggolni, kevés

ha erőemelsz, akkor sok.

2014. szept. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!