Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés első hónapja?

Testépítés első hónapja?

Figyelt kérdés
Sziasztok, elkezdtem testépíteni, a sárga kapszula alapján. Először 6-8 hétig kezdő átmozgató edzés kell, heti 3-szor. Csakhogy én annyira nem érzem megterhelőnek. Úgy értem amikor csinálom van, hogy majd beszrok, de semmi izomlázam vagy hasonlóm nincs másnapra. Baj lenne, ha minden nap edzenék, nem csak kétnaponta?
2014. szept. 21. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapig csináltam 2 naponta, de akkor izomcsoportonként 3-4 gyakorlatot kis súlyokkal, nekem sem volt megterhelő, sőt még viccesen is éreztem magam hogy egyesek láttak 5-6kg-os súlyokkal dolgozni.

Mindennap nem kell inkább csináld úgy ahogy én.

2014. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Baj lenne, de 6-8 hét után már mehet az osztott edzés, így már egy izomcsoportra 2-3 gyakorlat is fog menni, majd az megterhelő lesz. Pihenő nap pedig kell!
2014. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De amíg nem megterhelő, addig miért nem lehet gyakrabban?
2014. szept. 21. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert hiába érzed azt, hogy nem megterhelő, akkor is kell regenerálódási idő. Akkor fejlődsz. Ez nem vita tárgya, az tény.
2014. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert akkor fejlődik az izom mikor pihen. Ha mindennap edzel nem fog regenerálódni így nőni se. Nem is kell izomláz nekem se szokott lenni.
2014. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak az izmoknak kell ez a 6-8 hét (de én inkább 3 hónapot ajánlok), hanem az egész szervezetednek, a csontoknak, az inaknak, az ízületeknek és az idegrendszernek (hogy kialakuljon az ún. agy-izom kapcsolat).


Csináld rendesen, heti 3-szor, nem szabad elsietni, mert az később nagyon csúnyán visszaüthet.

Ez az alapozás, mint az építkezésnél, semmi látványos nincs benne, de később minden erre épül.

2014. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!