Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit ehetek kenyér helyet...

Mit ehetek kenyér helyet diéta alatt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A napi kiszámolt szenhidrat-mennyiségedbe kell beleférni. Ebbe kevés kenyer vagy rizs, zab is beleférhet, de főleg zöldségekre alapozz.
2014. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xxDarkxx ***** válasza:

Diéta alatt makro tápanyagokat és kalóriát is érdemes számolni. Mindenképpen tudnod kell, hogy naponta hány gramm szénhidrátot fogyasztasz, és első lépésként ezt kell csökkenteni.

Ha szereted a kenyeret, nyugodtan ehetsz, csak teljes kiőrlésű legyen, mert az abban levő ch lassan szívódik fel.

Egyébként a legminőségibb ch forrás a rizs.

2014. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel is minőségibb a rizs pl a zabnál?
2014. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xxDarkxx ***** válasza:

A zab is nagyon jó.

A rizs azért jobb, mert kb 77%-a szénhidrát és szinte semmi zsírt nem tartalmaz - 0,3% asszem.

Míg a zab kb 64%-a szénhidrát és kb 7%-a zsír.

2014. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És a zsír az miért is rossz? Kell az is diétánál is. Muszáj a hormontermeléshez. Nálam sokkal jobb a forma kicsit több zsírral és kevesebb ch-val. És pont, hogy (írod ugye) a rizsben több a ch, amit ugye csökkenteni kellene diétánál. Arról meg nem is beszélek, hogy te szoktad felhozni, hogy számít a felszívódás, GI. Na a rizsnek sokkal nagyobb a GI-je, mint a zabnak. Szóval ne jelentsük már ki a rizsre, hogy az az überkirály kaja.:)
2014. szept. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xxDarkxx ***** válasza:

Én csak a kérdésre próbáltam minél jobb választ adni. Ha kenyérről van szó, akkor egyből szénhidrátra gondolok. Ha szénhidrátra gondolok, akkor legelső a rizs.

Többféle rizs létezik, egyik fajta fehér rizsé 76, a barna rizsé 55, a zabé meg 58. De ez nem teljesen mérvadó.

2014. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a kérdésre válaszoltam, csak ne írjuk már a rizsre, hogy az mindennél mindig jobb, mert ez nem igaz. Főleg nem diétánál, ahol pont nem kell annyi ch. És azt sem írtad, hogy barna rizs, persze, most már előkerült a barna szócska is, érdekes.:)
2014. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xxDarkxx ***** válasza:

Jó, tényleg nem mindennél jobb :P

De szerintem a kenyérrel sincs semmi baj, ha Graham-ről van szó. Főleg annak, aki szereti a kenyeret, mint én.

2014. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
na ebben is egyetértünk.:)
2014. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!