Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak, ha nem érzem a...

Mit csináljak, ha nem érzem a mellizmomat fekvenyomás közben? Egyéb gyakorlatok, módszerek, amikkel fejlődhetne a mellem?

Figyelt kérdés

Rúddal történő fekvenyomás közben csak a vállamat(elülső delták pl.)és a felső szakaszon a tricepszemet érzem nagyon,a mellemet egyáltalán nem.

Hiába nyomok 4 sorozatot,a vállam fárad el brutálisan,a mellem ugyanolyan,mint edzés előtt.

190cm magas vagyok,nagyon hosszú karokkal és nagyon széles vállakkal,úgy gondolom ez közrejátszhat erősen.

Próbáltam már szélesebben fogni a rudat,de nem segített,egyedül az egy picit,hogy nem nyomtam ki teljesen,csak kb.fél mozgástartományban dolgoztam,picit gyorsabban.

A legjobb mell edzésem akkor volt,amikor előtte napon fekvőztem keményen,szélese,szűken,feltett lábbal,bedurrant a mell,másnap kemény izomlázam volt.Lementem terembe és minden mell gyakorlatot tökéletesen éreztem.

A gond csak az,hogy kis súlyokkal tudtam csak nyomni.Ennek lenne értelme,hogy előző nap leedzem fekvőkkel és izomlázzal nyomok,tárogatok másnap a teremben?

Mert próbáltam már közvetlen edzés előtt úgymond előmelegíteni fekvőkkel és tárogatással nyomás előtt,de nem jött be,továbbra sem éreztem semmit.

Fekvőtámaszokkal(mondjuk súllyal a hátamon),döntött pados egykezes nyomásokkal,tárogatással,áthúzással lehet fejlődést elérni?

Csak,hogy támpontot adjak,egy ilyen vagy nem sokkal nagyobb mellizommal már megelégednék:

[link]


És még valami:

Illés Norbert ezen válaszát hogyan értelmezzen?

[link]

"A mell fejlesztésénél nem a fekvenyomástól kell várni a csodát, hanem a többi mellizom gyakorlattól. Azért mert valakinek nagy melle van és nagy súllyal tud fekvenyomni, az még nem jelenti azt, hogy mindenkinek ez a jó."

Mit ért "többi mellizom gyakorlat" alatt?Ezek szerint fekvenyomás nélkül is fejleszthető mellizom?


2014. szept. 27. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kell nyomógyakorlat, de nem feltétlenül rúddal. Nekem jobban bejön az egykezes súlyzós nyomás. Utána esetleg a rúddal végzett, de nálunk van kétféle nyomógép is, azokkal eléggé érzem a munkát. Tárogatok még, és a végére áthúzás vagy tolódzkodás.
2014. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát nem gond,ha nem nyomok rúddal egyáltalán?

A kézisúlyzós nyomásoktól lehet fejlődni?

2014. szept. 27. 18:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, sőt én mostanában nem nagyon nyomok rúddal és jobb lett mellizmom.
2014. szept. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!