Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos edzés?

Saját testsúlyos edzés?

Figyelt kérdés
Először is az eszközök nélküli edzés vagy a street workout a hatékonyabb vagy megéri keverni őket?ha igen heti hány edzés javasoltok?(természetesen ezek mellet kardiózok és megfelelően étkezem)Ezeken az edzéseken melyiken milyen testrészeimet erősítsem és közte mennyit regenerálódjak?Mik segítik elő a regenerációt?Illetve több gyakorlatból éri meg kevesebbet csinálni vagy egyből többet?Piramis vagy széria?Ha mondjuk egy 3kg-os súllyal csinálom az edzést az úgy mennyivel hatékonyabb?Melyek a leghatékonyabb gyakorlatok?Előre is köszönöm a választ!

2014. okt. 2. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Egész testedet le tudod edzeni saját testsúllyal, de nem árt ezt kiegészíteni, én kiszoktam 2egykezes súlyzóval.

Húzódzkodó, tolódzkodó vagy valami erre alkalmas dolog.

Többi gyakorlatot bárhol el tudod végezni, pl. hasazás, fekvő(szűk és vállszélességnél kicsit szélesebb), guggolás(ide nem árt valami súly a láb elég kemény bírja), vádlizás(1lábbam érdemes és kis ponton kapaszkodni, nehogy eless)

És kismillió gyakorlat minden izomcsoportra.

Húzódzkodás-hát,bicepsz

Tolódzkodás-mell,tricepsz,váll

fekvő- -II-

Hasprés, lábemelés- kinemtalálod

guggolás- ismét egy fogaskérdés

vádlizás- ...

Több alvás segíti elő a regenerálódást.

Én 4sorozatot csinálok

bemelegítő, 2maximum, 4.re kicsit gyengébben.

2014. okt. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

-A street workout nem eszközök nélkül van? Nem értem a kérdést.

-heti 3-5 súlyzós (vagy intenzív saját testsúlyos) edzés javallott kezdőknek, de persze függ a céltól is.

-Először is jó volna kezdő edzésterv, haladót később nézhetsz magadnak a builder honlapján is példának okáért, vagy könyvekből, oldalakról. Sárga Kapszula, Fegyencedzés, Madbarz stb.

-alvás, megfelelő táplálkozás, káros behatások mellőzése, túledzés kerülése.

-Több gyakorlatot érdemes alkalmazni.

-"Ha mondjuk egy 3kg-os súllyal csinálom az edzést az úgy mennyivel hatékonyabb?" ne haragudj, de ez egy annyira nem konkrét kérdés, hogy nem lehet rá válaszolni. Milyen edzés? Milyen súllyal, hol? Milyen gyakorlathoz?

-Nincsenek "leghatékonyabb" gyakorlatok. Érdemes 3-4 gyakorlatot is csinálni egy adott izomcsoportra, és figyelni a testünk jelzéseit, mert nem mindenkinek ugyanazok a leghatásosabbak.


Google: alapismeretek, Sárga Kapszula.

2014. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Igazat megvallva én a fegyencedzést részesítem előnyben.


Én először azt mondom hogy olvasd el a könyvet, a neten valahol biztosan letudod majd tölteni. A súlyzós edzéseket hanyagold mindenképp mert a könyvben is ír róla hogy nem természetes úton fejleszti az izmokat meg könnyebben begyulladnak, meg ugye hirtelen terhelésnek sem jó.


Persze sok ellentmondás is van a könyvben, most nem térnék ki a részleteire, de jó a fegyencedzés mert nagyon az alapoktól kezd viszont mindig az alappal kell kezdeni, bármennyire is könnyű, azzal kell kezdeni, mert alapot kell szerezned hozzá. A fekvőtámasz is marha könnyen kezd szinte mindenkinek meg kell tudnia azt csinálni, főleg ha egészséges emberről van szó.

De ugyanakkor az étkezésre is oda kell ám figyelni, bár nem kell drasztikus diétára gondolni hogy kiszámolni grammra pontosan mennyire van szükséged mert ez egy baromság, felesleges is, csak nem a szemetet kell enni, ennyi a lényeg. Na meg persze mellette fontos ám a kardiós edzés is.

2014. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem mondjuk úgy húzódzkodok,hogy egy hátizsákban 3 kg súly van.Egyébként elismerem a súlyzós edzés hasznosságát és tisztelem és ennek a műfajnak a művelőit és azokat akik aktívan emelgetik a vasakat a teremben de szeretném leszögezni,hogy engem kizárólag a saját testes edzés érdekel,illetve azok végzése súllyal.Az eszközök nélküli meg úgy értettem,hogy még rúd se kell hozzá,mint pl.: húzódkozáshoz.
2014. okt. 2. 17:22
 5/10 anonim ***** válasza:

xD

"Mint húzódzkodáshoz."-konkrét mondat

oké...

2014. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"A súlyzós edzéseket hanyagold mindenképp mert a könyvben is ír róla hogy nem természetes úton fejleszti az izmokat meg könnyebben begyulladnak, meg ugye hirtelen terhelésnek sem jó."-gratulálok, ha bekajáltad a fegyencedzés f4szságait.
2014. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A rudat meg nem tudod hanyagolni, a húzódzkodást nem igen tudod mivel helyettesíteni. Erre még fegyencedzésben, sw végzésénél is szükséged lesz. De ez ne zavarjon, nem attól lesz jampibb valaki, hogy minél kevesebb eszközzel edz.
2014. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is a jampiság volt a célom csak próbáltam definiálni a gondolataim mert szakkifejezésekben nem vagyok otthon. :D Aki pedig gúnyolódni,stb. jött arra meg nem vagyok kíváncsi,távozhat nyugodtan...
2014. okt. 2. 17:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gúnyolódni akartam, a húzódzkodás tényleg egy fontos gyakorlat.
2014. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom,nem neked írtam :)
2014. okt. 3. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!