Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hétfőn Szerdán tudok kondiba...

Hétfőn Szerdán tudok kondiba menni, teljes testes edzést akarok, súlyokkal meg trx-el. Milyen sorrendbe edzem az izmokat és milyen gyakorlatokat végzzek?

Figyelt kérdés
Gerinc problémám van,meg hogy hasazzak+ futni is szertnék. Segítséget előre is köszönöm

2014. okt. 5. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:

A nagyobb izmokat edzd meg előbb. Tehát: láb, hát, mell, majd váll, kar. Guggolás kellene súllyal, de ha baj van a gerinceddel, akkor mehet pl egylábas súly nélküli guggolás (trx-el tudsz stabilizálni illetve kicsit belehúzni kézzel), vagy lábgépezés. Majd húzódzkodás vagy evezés. Evezésnél vagy egykezes (fűrészelés) vagy rúddal történő evezésnél megtámasztod a fejed, hogy levegye a terhelést a gerincedről. Vagy ha van melltámaszos evező gép az is megteszi. Trx-el is tudsz invertált evezést végezni.

Mell: fekvenyomás rúddal vagy két egykezessel.

Váll: vállból nyomás lenne jó, de ha komoly a gerincprobléma, akkor oldalemelés.

Bicepsz: ülve, háttámasszal, két egykezessel beforgatós bicepszezés vagy scott pados.

Tricepsz: hátsó támaszos tolódzkodás vagy csigán letolás.

Hasra: hasprés+ lábemelés.

2014. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oldalemelés egy kézzel vagy kétkézzel történjen,mellre tárogatni lehet? am sérvem van. És mind a két napon nyomjam le a teljes testedzést
2014. okt. 5. 16:48
 3/10 A kérdező kommentje:
hátra mellhez húzás csigán,húzodszkodás?
2014. okt. 5. 16:49
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]

testepites/cikkek/e. jó lesz?

2014. okt. 5. 16:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Mikor nekem fájt a derekam, akkor jobb volt, ha egy db egykezessel végeztem az oldalemelést oly módon, hogy a másik kezemmel támaszkodtam. Mehet a mellhez húzás is hátizomra. Nyomj a héten két teljes testes edzést, de nem muszáj minden edzésen ugyanazokat a gyakorlatokat végezni, ezért is írtam többfélét.

De ha már nem vagy vagy nem leszel kezdő, akkor kétfelé is oszthatod az izomcsoportokat. Lesz egy A és egy B napod, pl mell-hat-vall, másik napon láb-kar. Így egy izomcsoportra már több gyakorlat is mehet.

2014. okt. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

TRX-szel

sorrendben

2014. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem kezdő vagyok,csak eddig nem így edzettem de most h sz@r a gerincem módosítani kell
2014. okt. 5. 17:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyik héten lesz A B nap utánna való héten meg teljes testedzés mind két nap
2014. okt. 5. 17:30
 9/10 A kérdező kommentje:
péntek szombaton futnék
2014. okt. 5. 17:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Akár így is jó, neked kell kitapasztalni.
2014. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!