Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a legjobb tejsavo...

Melyik a legjobb tejsavo feherje alternativa?

Figyelt kérdés
Ugy nez ki attol lesz pattanasos a mellkhasam. Marha, vagy tojas?
2014. okt. 19. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Nincs ilyen, hogy legjobb.
2014. okt. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 tap bela ***** válasza:

Azok a beef fehérjék, amelyek esetében nem látod az aminoprofilt, nagy valószínűséggel hidrolizált kollagének, ezek izomnövlésre nem alkalmasak.


Tojás igen jó fehérje forrás.

2014. okt. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sándorzsolt visszatért!
2014. okt. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tyler913 ***** válasza:

Ha már tápkieg,akkor legyen tojás. Bár készülj fel,jóval drágább. De a legjobb az lenne,ha szilárd kajából megoldanád a fehérjebevitelt.

A marhafehérjében nem hiszek.

2014. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
A fehérjeforrásokat kombinálni célszerű, ha mondjuk nem bírod a tejsavót, pl hüvelyeseket a gabonafélékkel, borsó- és rizsfehérje, vagy borsó- és búzafehérje, ezek egymást aminosav összetételükben kiegészítik, így teljesértékűvé vállnak. De ez elég undorító lehet. A tojásfehérjét pl tejfehérjével jó kombinálni, bár ha nem jó számodra a tejsavó, akkor a tejfehérjét is kerülnöd kellene sztem.
2014. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tyler913 ***** válasza:
Kedves utolsó,ez addig igaz,amíg a növényi fehérjéről van szó. Ott tényleg jó a kombináció. De a tojásfehérje pl. amennyire én tudom,önálló,teljes értékű fehérje. Nem muszáj kombinálni mással.
2014. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

tankonyvtar.hu-n lehet olvasni, hogy 75%tojás és 25% tejfehérje arányú fehérje BV érték 118,5

Ezeket az állítások akik ott állítják, azok azért értenek hozzá. Nekik nyugodtan lehet hinni.


[link]


A tejfehérje burgonyával való kombinálása szintén azt mutatja, hogy hogyan lehet a tejfehérje segítségével megnövelni a fehérjekeverék biológiai értékét. A két fehérje optimális arányát 1:1-nek találták. Hasonló volt az optimális arány akkor is, amikor a tejfehérjét a rizshez, a kukoricához, a babhoz vagy gyümölcshöz és zöldségfélékhez keverték. Különösen magas (118,5) biológiai értékű fehérjekeveréket kapunk, ha tojás- és tejfehérjét keverünk 75–25% arányban. A savófehérje magasabb biológiai értéke miatt jobban növeli a keverékek biológiai értékét, mint a tejfehérje. A 70% laktalbumint és 30% burgonyafehérjét tartalmazó keverék biológiai értéke 134 volt.

2014. okt. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tap bela ***** válasza:

... és vajon ez a tankönyv mit ír mondjuk arról hogy 158 BV- érték lehet, ha mondjuk csökkentjük a tápkieg fehérjét úgy hogy hozzáadottan növeljük a leucin és/vagy BCAA értékét?!?!


Vajon a kérdező próbált-e hidrolizált whey fehérjét, ami esetlegesen a panaszaira megoldás lenne? Mergnézte, hogy az a fehérje dizájner amit evett milyen más adalékanyagokat, ballnasz anyagokat tartalmazott? Vajon próbálta már a natúr, alapanyag szintű fehérjét?

2014. okt. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem ezen fog múlni a forma, hogy neked most 100 vagy 130 értékű a turmixod, amit iszol. Hanem az egész napi ÖSSZ tápanyagbevitelen. Sőt mondok valamit: Akinek megvan szilárd kajából is a napi tápanyagbevitele az is ugyanúgy fog fejlődni, mint az aki egy részét tápkiegből viszi be. Erről ennyit.
2014. okt. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem Bélának írtam, csak mire elküldtem ő is írt, így úgy tűnik, mintha neki válaszoltam volna. Egyel előbbnek írtam.
2014. okt. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!