Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vegetáriánus étrend + tejsavó...

Vegetáriánus étrend + tejsavó koncentrátum elég a fejlődéshez hobbi szinten?

Figyelt kérdés

Ki akarom zárni a húst az étrendemből, de szeretnék mellette egy kis izmot is építeni.

Tejsavó fehérjének elég jó a felszívódása + a hasznosulása ha jól tudom, ezzel ki lehetne váltani 100%-ban az álltai fehérjéket nem?


Van itt olyan aki nem eszik húst, de tejsavó fehérje készítményeket igen? Mi a tapasztalata?


2014. okt. 20. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:

"ezzel ki lehetne váltani 100%-ban az álltai fehérjéket nem?"


A tejsavófehérje is állati eredetű, hiszen tejből készül. A sajtgyártás során keletkezik savó, amiből még folyékony állapotban szűrik ki a tejcukrot és tejzsírt. Persze kis tejcukor marad benne első körben, ez függ az alkalmazott membránszűréstől is és hogy hányszor megy át a szűrőn. Mert vannak izolátumok is, amikben már szinte nulla a tejcukor aránya. Ezt csak azért írom, mert ha nem tenném, akkor beugathatnak, hogy hogy marad a tejsavóproteinben is tejcukor. Majd porlasztva szárítják.

Mindegy, mert a lényeg az, hogy a tejsavó is állati eredetű, tehát ezzel pont nem váltod ki az állati fehérjéket.

2014. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Húsra gondoltam, tisztában vagyok vele hogy hogyan készül a tejsavó fehérje.

Vegetáriánus étrend nem feltétlenül tiltja a tejkészítményeket.

2014. okt. 20. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Ha húsra gondolsz, akkor azt is írd! Ne azt, hogy megoldja e az állati fehérje nélküli étrendet. Te nem fogalmaztál jól!

A hús nélkülit meg tudod oldani így, hogy a fehérje egy részét tejsavóból viszed be.

2014. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kis kötekedés: a vegetáriánus azt jelenti, hogy húst nem eszik, tejterméket igen. A vegán a semmi állati. Szerintem egyértelmű volt a kérdés.
2014. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megválaszoltam ennek ellenére is a kérdést, tehát felesleges volt belém kötnöd előző válaszoló!!!


Ezt írta a kérdező"ezzel ki lehetne váltani 100%-ban az álltai fehérjéket nem? "


Tehát ebben a mondatban állati fehérjékről beszél. Azt akarja kiváltani. A tejsavó meg állati. Ebbe kötöttem bele és jogosan. Ennyi

2014. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!