Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha az egész napi kaja számít,...

Ha az egész napi kaja számít, akkor miért olyan fontos, hogy edzés után 0,5g fehérje menjen és utána még egyszer kajálni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 17:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy lehet fejlődni, nem lesz gyorsabb az aki edzés után turmixot iszik meg még utána is egy adag csirkerizst letol, minek akkor bonyolítani a dolgokat?
2014. okt. 22. 17:55
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert amit edzés után elhasználsz vissza kell tölteni.
2014. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom mire jó az edzés utáni dolgok, mi történik a testben ilyenkor, de ha úgyis a napi bevitel számít, akkor nem lehet elhagyni ezeket az apróságokat?
2014. okt. 22. 18:01
 4/12 anonim ***** válasza:

felteszel egy kérdést amire alap lenne az h tudod a választ. Majd az első válaszoló leírja a kérdésedre a választ, de te közlöd vele hogy tisztában vagy a dolgokkal, de azért újra felteszed a kérdést? Most akkor tudod vagy nem tudod a választ rá? Ha képben lennél akkor tudnád, és nem kérdeznél. Ha nem tudtad akkor most leírták neked, de a kérdésed még mindig ugyan az...


0-ra kimerítetted a raktáraidat, holott azokban a nap folyamán folyamatosan kell lenni tartaléknak. Szóval ezeket te kiürítetted, amit edzés után gyors ch és fehérje formájában visszatöltesz, ami gyorsan a véráramba is kerül és viszi a sejtekhez, és ezzel te ugyan ott lettél mint a nap folyamán bár mikor kajálás nélkül, szóval ezért kell utána a kaja is, ami megszokott egész nap.

2014. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, de van aki nem tölt vissza semmit edzés után, üresen hagyja a raktárait, csak mit tudom én 3 órával később eszik valamit.

Miért fejlődik mégis ugyanúgy mint aki figyel arra h edzés után turmixol és kajál is?

Ugyanúgy fejlődnek, mert mindkettőnek megvan a napi össz kaja, de miért? Ezt nem tudom!

2014. okt. 22. 18:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Adok erre is választ! Két embert ez alapján nem tudsz összehasonlítani. Egyrészt ha te sosem töltesz vissza de fejlődsz, akkor ott a kérdés hogy mi lenne ha még pontosabban csinálnád. Oké hogy fejlődsz de lehet hogy jobban is fejlődhetnél. Ha két különböző embert veszünk akkor túl sok a befolyásoló tényező. Más edzés, étkezés, testalkat, genetika, a tápanyag minőségi/mennyisége...

Kezdők pl étrend nélkül is tudnak még fejlődni. Van aki a genetika által tovább húzza van aki nem. Ezt akkor lehetne jól láthatóan megnézni ha az ember saját magán tesztelné a dolgokat. Pl haladó szinten csinálod fél évig így, majd úgy, de még így sem elég egyértelmű hogy minek az oka.

2014. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

0,5g fehérje? XD

Az egyszerűség kedvéért képzeld el, hogy az edzés során kinyílik egy biológiai ajtó. Minél több idő telik el az edzés után, annál inkább bezárul, és annál kevesebb tápanyag kerül az izomba, amit edzettél. Ezért kell közvetlenül edzés után gyorsan emészthető (folyékony) tápanyag. Mivel általában ebben cukor is van, komoly inzulinreakciót vált ki, ami kiviszi a vérből azt a cukrot is, ami a turmix előtt benne volt. Ezért enned kell egy órán belül, hogy helyreálljon a vércukorszint. És még nyitva van az ajtó, megy a csirkerizs a frissen edzett izomba.

Aki 3 órával az edzés után eszik először, az nem fejlődik ugyanúgy. Lehet, hogy 16 évesen 2 hét edzés után úgy tűnik, de majd 10 év múlva látványos lesz a különbség.

2014. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
A kérdező az edzés utáni fehérjebevitelre volt kíváncsi. A CH visszatöltés fontossága szerintem számára sem kérdés. Jó, amiket válasznak írtok, de elég sok benne a broscience. Ettől persze még valószínűleg igaz, de nagyobb fenntartással kéne kezelni ezeket a dolgokat.
2014. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
broscience? LOL. Ha a kompetenciámra vagy kíváncsi, biológus végzettségem van. Nem éppen a tesó mesélte.
2014. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Távol álljon tőlem, hogy a kompetenciádat firtassam. Csak szeretnék már erről egy hivatkozásokkal televágott tudományos munkát is olvasni.

A legközelebb a témához Lyle McDolnald cikkeivel jutottam. Ezekben az anabolikus ablak jelenségével és az edzés utáni tápanyagbevitel kiemelt jelentőségével kapcsolatban elég jól elmondja a tényeket pro és kontra. A dolog eléggé összetett.

Mint mondtam, ettől még valószínűleg igaz és józan paraszt ésszel is azt gondolnám, hogy a fehérjeszintézis az edzés utáni néhány órában a legintenzívebb, de az, hogy ezt mennyire vágjuk agyon, ha nem viszünk be azonnal fehérjét, már nem ilyen egyértelmű. Nem próbáltam még ki, hogy milyen, ha nem megy fehérje az edzés utáni 2-3 órában. nem is szeretném. Hiszek a tapasztalati tényben (amit talán nem túl szerencsésen minősítettem broscience-é): edzés után gyorsan kell a fehérje is.

Akkor kérdezlek Téged, mint biológust, jelenleg hol tart ezzel kapcsolatban a tudomány:

a maximális anabolizmus érdekében mennyire érdemes "lealázni" egy izmot az edzés során, az edzés követő 24-48 (?) órában hogyan érdemes elosztani a tápanyagokat és a "lealázás" mértékének függvényében mikor érdemes legközelebb edzeni?

Nyilván a fentiek nagyban egyénfüggőek, de ha általánosítani kéne, akkor mi az, amit ma el lehet mondani ezzel kapcsolatban? Van valami új a nap alatt?

2014. okt. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!