Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha tömegnövelő étrenden...

Ha tömegnövelő étrenden vagyok, akkor miért kell ugyanazokat ennem, mint a fogyókúrázóknak?

Figyelt kérdés

Mint pl. a barna kenyér, csokik-cukrok kerülése stb.

Vagy nekik abban más, hogy nem szabad a fehérjét és a szénhidrátot magasabb számban bevinni a szervezetükbe? Előre köszönöm a válaszokat.



2014. okt. 29. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Kevesebb kalória kell diétához, de az alapanyagok nem változnak. Annyiban igen, hogy tömegeléskor belefér némi nem tiszta kaja.
2014. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy tömegnövelsz még nem szar kaját kell enni... Persze lehet csinálni amerikai stílusban is csak nem sok értelme van. Ugyanazt kell enned csak többet, hogy több kalóriát vigyél be. De fehérje, zsír, szénhidrát ugyanazokból a forrásokból kell. Izomtömeget akarsz növelni nem zsírt!
2014. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan kezdő vagyok csak 1 éve foglalkozom testépítéssel, de a kajálásra nagyon odafigyelek és igen én átálltam az amerikai módi-ra, IIFYM "étrendre", aminek annyi a lényege hogy ugyanúgy vezetünk minden kaját de a hangsúly nem az "egészséges" táplálkozáson van, hanem a kalóriákon és a makrótápanyagokon.

Legfontosabb a megfelelő kalória bevitel és hogy milyen makrotápanyagokból áll az össze, viszont nem érdekel különösebben hogy mennyi cukrot eszem, hogy barna vagy jázmin rizst eszem a kajához, az sem zavar hogyha fehér lisztel sütök-főzök.

Annyi a hátránya hogy viszonylag nehéz számolni, amit meg kell szokni és nagyon könnyű elszállni a kalóriákkal hogyha tényleg "szemét" kajákból rakod csak össze az étrended, egyébként semmi hátrányát nem tapasztaltam eddig.

Eleinte én is tiszta étrenddel tömegeltem, de mivel akkora kalória többletben voltam szépen jöttek a kilók így is és nem csak a karomra :D

Annyiból jó volt, hogy megtanított számolni a kajával, mert lássuk be azért nem egy atomfizika kiszámolni hogy ennyi rizshez ennyi csirke, meg a zsír amivel megsütöttük, de meg kell azért szokni.

De mondjuk azt kiszámolni hogy megeszel ugye 40dkg csirkét 25dkg rizst hogy legyen egy alapod, de férjen bele egy joghurt és valami íze is legyen annak a csirkének ezért mondjuk vajban sütöd ki és ennél hozzá egy kis áfonya szószt is az már nagyobb rutint igényel :)

És igen így szálkásítottam és látszanak az ereim és elő elő bukkannak a kockáim is..

2014. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy része lehet szemét kaja is. Viszont ha túlsúlyban van a cukor, fehér liszt, azzal nem az a gond,hogy jobban zsírosodsz (mert tényleg a napi kalóriabevitel a lényeg), hanem az, hogy így kevesebb mikrotápanyagot viszel be. Nem makro, hanem mikro. Az is fontos!
2014. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Vagy nekik abban más, hogy nem szabad a fehérjét és a szénhidrátot magasabb számban bevinni a szervezetükbe?"


Fogyáskor pont, hogy MAGASABB fehérjemennyiségre van szükség, ugyanis fogyáskor nem csak zsír megy le, hanem bizony izom is.


A válaszok jók voltak, de ezt ki kellett javítanom :)

2014. okt. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van.
2014. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!