Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az izom hova nő?

Az izom hova nő?

Figyelt kérdés

Hülyén írtam ki a kérdést, inkább itt a leírásba fogalmazom meg.

Van ugye egy genetikai határ (most erről ne nyissunk vitát, hogy lehet, hogy csak nagyon lelassul az izomnövekedés, vegyük úgy, hogy van egy ilyen határ)

Na most, ez a határ izomcsoportonként van, vagy az egész testre szólóan.

Pl. előfordulhat olyan, hogy valaki még lábra fejlődik, karra nem?

Ha valaki csak lábra edz, akkor sokkal nagyobb lába lesz, mintha mindenre edzene?



2014. nov. 8. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
LÁsd focisták, vastag izmos láb, vékonyabb felsőtest, szkanderesek, általában csak az a karjuk vastag amivel versenyeznek, létezik ilyen hogy csak egy izmod nő.
2014. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem erre gondoltam.

Hanem arra, hogy egy testépítő a lehető legjobban megedzi az összes izmát.

De mi van akkor, ha csak egy izomcsoportot edz, akkor jobb eredményt tud elérni, mint az azonos genetikájú másik, aki mindenre edz? Az a fickó, aki csak egy izomcsoportot edz, az nem fogja elérni a genetikai határát?

2014. nov. 8. 22:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Több izomrostot nem tudunk növeszteni edzés hatására sem. A genetika határozza meg, kinek mennyi, vagy inkább milyen arányban vannak vörös és fehér izomrostok. A vörös izomrostok jobban növelhetők.


De itt is a lényeg, az izomrostok száma ugyananyi, ezeknek csak a mérete lesz nagyobb az edzés hatására. És gondolom ezek azért "maximalizálva" vannak.


Tehát nem úgy van, hogy ha te 18kg izmot tudsz felszedni, akkor azt mind csak karra is fel tudod szedni.


De ez az én nézőpontom, lehet tévedek.

2014. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze. Lehet valakinek jobb karja vagy akármije, mint másnak, de az összkép számít. Kivéve ha BMW-s vagy, mert akkor ugye csak karra kell edzeni, mivel az lóg ki.


Béla

2014. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Steph jól írta. Nem szeded fel azt a tömeget is pl felsőtestre, amit lábnál kihagytál és fordítva sem.
2014. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen Steph, erre voltam kíváncsi.
2014. nov. 8. 22:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyiban elírtam így rágugglizva, hogy a fehér izomrostok amik jobban növelhetők, nem a vörösek.


Ha érdekel, keress rá "A genetika, avagy a testalkat szerepe a sportban" shop.builder-es cikk, de hasonló cikkek vannak tesztoszteronon is a témában, lehet találni különböző edzésterveket is ilyen nézőpontból, de ez már igencsak haladó szint.

2014. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a javítást, am. azt a cikket pont olvastam :D
2014. nov. 8. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy Franco Columbu bicepsze a lábára nőtt :D
2014. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az nem igaz hogy genetikailag meghatározott a vörös ill fehér izomrostok arány. Ezek eddzés hatására változnak, ha hosszútáv futó vagy akkor nagyrészt vörös izomsejtekből épül fel az izomzatod, ha súlyemelő akkor pedig szinte csak fehér. De ez eddzés hatására alakul ki, nem úgy születsz.
2014. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!